YENİ AFF SERİSİ

29 Mayıs 2018 Salı 13:49
YENİ AFF SERİSİ
Rekabetin her geçen gün daha da arttığı günümüzde, firmalar müşterilerine daha kaliteli ürünleri daha hızlı tedarik etme yarışı içindedirler.

Rekabetin her geçen gün daha da arttığı günümüzde, firmalar müşterilerine daha kaliteli ürünleri daha hızlı tedarik etme yarışı içindedirler. Bunu yaparken de maliyetlerini en düşük seviyelerde tutmak isterler. Özellikle seri imalat yapan fabrikalarda en büyük maliyetlerden biri de arıza kaynaklı duruşların sebebiyet verdiği üretim kayıplarından kaynaklı maliyetlerdir. Bu maliyetleri en aza indirmek için bakımların doğru ve zamanında yapılmasının önemi çok büyük olmakla beraber, ürünleri doğru şartlar altında kullanmak da çok önemlidir.

Fabrikalarda en sık kullanılan sistemlerin başında olan pnömatik sistemler de bu şekilde düşünülmelidir. Pnömatik sistemlerde kullanılan basınçlı havanın temizliği pnömatik ürünlerin ömrünü ve verimliliğini direkt olarak etkilemektedir. Havanın uygun şartlarda olmaması durumunda, valf ve silindirlerin ömürleri azalır, kullanılan silindirlerin verimliliği düşer ve istenilen kuvvetler alınamayabilir, hava kaçaklarına sebebiyet veren filtre ve regülatör tıkanıklıkları olabilir, regülatörler istenilen basıncı ayarlayamayabilirler. Bu tip durumlarla karşılaşmamak için basınçlı havanın temiz olması, yani basınçlı hava içerisndeki katı partiküller ve su parçacıkları hava içerisinden filtrelenmelidir.

Bilindiği gibi hava, basınçlı kompresörden itibaren farklı noktalarda filtrelenmektedir. İlk olarak kompresörden çıkan basınçlı hava kurutucuya girmeden önce içerisindeki yoğunlaşmış su ve katı partiküllerden ayrılmalıdır. Katı partiküllerden, nemden ve sudan ayrıştırılan hava, fabrika içerisine verilir. Hava, her ne kadar başlangıçta kullanıma uygun hale getirilse de, özelikle uzun hatlarda tekrardan kirlenmeye ve yoğunlaşmaya maruz kalabilir. Hat içeriside de hat filtreleri ile bunun önüne geçilebilir.

SMC olarak bu noktada fark yaratacak bir ürün geliştirdik. Yeni AFF serisi , basıçlı hava içerisindeki hem yoğunlaşmış suyu hem de hava içerisindeki katı partikülleri ayırır. Yeni AFF serisi bu özellikleri sayesinde hem kompresör çıkışı kurutucu girişlerinde, hem de branşlarda havayı filtreleyebilir. Bunu yapabilmesi için ürün içerisindeki filtre elemanı 2 farklı katmandan oluşur. İç taraftaki katman suyu %99 oranında alır, dış taraftaki katman ise havayı 1 mikron seviyesinde filtreler. Bu özellikleri ana hatlarda kullanabilmeniz için 1”den 2”e kadar farklı ölçülerde tedarik edilebilir.

Havayı filtrelemek önemli olduğu kadar, filtre kavanozunda biriken suyun dışarı atılması ve filtre elemanının belli aralıklarda değiştirilmesi de çok önemlidir. Yeni AFF serisi bu noktalarda da akıllıca çözümler geliştirdi. Otomatik tahliye özelliği kavanoz içerisinde biriken suyu biriktikçe dışarı atar. Ürünün üst kısmında bulunan kirlilik indikatörü de filtre kirliliğini sürekli olarak takip eder. Bu sayede ürüne baktığınız zaman elemanın değişmesi gerektiğini anlayabilirsiniz.

Bu haber toplam 2164 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler