Çelik Sektörü ABD’nin Vergi Duvarını Yıkmak İstiyor

Çelik Sektörü ABD’nin Vergi Duvarını Yıkmak İstiyor
Türk çelik sektörü Section 232 önleminden muaf tutulmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Türk çelik sektörü Section 232 önleminden muaf tutulmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Ekonomi Bakanlığı’nın Section 232 önlemi kapsamında yürütmüş olduğu yoğun çalışmalar ve hükümetler arası temaslar sürerken, Çelik İhracatçıları Birliği de çalışmalarını sürdürüyor. Ekonomi Bakanlığı’nın ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin yürüttüğü TTG - Türkiye Tanıtım Grubu projesi kapsamında çalışmalarını yürütecek olan Çelik İhracatçıları Birliği’nin hedefi ABD ile çelik pazarlığında kazanan taraf olmak. Bu kapsamda Ekonomi Bakanlığı, TİM ve DEİK yetkilileri ile stratejik yol haritası çıkarmak amacıyla ortak çalışmalar yapılıyor.

Sektörün en büyük pazarı olan ABD’ye ihracatın devam edebilmesi için Türkiye’nin Section 232’den muaf tutulan ülkeler arasında yerini almasının büyük önem taşıdığını vurgulayan Çelik İhracatçıları Birliği Başkanı Adnan Aslan, “Ekonomi Bakanlığımızın ABD hükümeti ile yürütmüş olduğu yoğun çalışmaları yakından izliyoruz. Çatı kuruluşumuz TİM de Bakanlığımızla koordineli çalışma içerisinde.

Biz de ÇİB olarak nasıl ki ABD’nin uzun yıllardır önümüze engel olarak çıkardığı haksız ticaret politikaları soruşturmalarında sektörümüzü savunduysak, Section 232 hususunda da haklı savunmamıza devam edeceğiz. En büyük engelimiz olan yüzde 25’lik vergi duvarını yıkmak istiyoruz” dedi.

Bu haber toplam 2446 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler