Faydasıçok Vakfı Lise Öğrencileriyle Buluşmaya Devam Ediyor

19 Mart 2019 Salı 11:34
Faydasıçok Vakfı Lise Öğrencileriyle Buluşmaya Devam Ediyor
Faydasıçok Vakfı “Sedefteki İnciler” projesi kapsamında liseleri ziyaret ederek kız öğrencileri mühendislerle buluşturuyor. Türkiye çapında iki yılda 1500’den fazla lise öğrencisine ulaşan vakıf, 2019 yılında da öğrencilerle buluşmaya devam ediyor.

19 Şubat günü İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Sakarya Güneşler Anadolu Lisesi ziyaret edildi. Her iki okulda da Faydasıçok Vakfı yönetim kurulu başkanı Selcen Faydasıçok ve yönetim kurulu başkan yardımcısı Gülay Faydasıçok’un Sedefteki İnciler projesini anlattığı sunumlarla başladı. Program Faydasıçok Holding çatısı altında çalışmakta olan makine mühendisi Esra Yelkenci, bilgisayar mühendisi Özlem Sarıkaya ve metalürji ve malzeme mühendis olan Ekrem Özdemir’in mühendisliği seçme hikayesiyle devam etti. Programın devamında Sedefteki İnciler bursiyerlerinden Sedef Er üniversite deneyimi ve endüstri mühendisliğini nasıl seçtiğinden bahsetti. Son olarak, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı’nda Proje Yöneticisi olarak görev yapan kimya mühendisliği mezunu Sibel Soyak Eşder sunumunda mühendisliğinin ona neler kattığından ve iş hayatında edindiği deneyimlerden söz etti.

Faydasıçok Vakfı sunumlarına 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ‘nde de devam etti. İzmir MEV Koleji ve Özel Bornova Mektebim Anadolu Lisesi‘nde Faydasıçok Vakfı yönetim kurulu başkanı Selcen Faydasıçok ve yönetim kurulu başkan yardımcısı Gülay Faydasıçok’un projeyi anlattıkları sunumlarla başlayan programda metalürji ve malzeme mühendisi Banu Taneren, iş hayatındaki deneyimlerini, Sedefteki İnciler bursiyerlerinden Dokuz Eylül Üniversitesi bilgisayar mühendisliği öğrencisi Ceyda Koç bilgisayar mühendisi olmaya nasıl karar verdiğini, Faydasıçok Holding Pazarlama ve Marka müdürü Murat Yıldız mühendisliğin yakın gelecekteki dönüşümü ve bizleri nelerin beklediğini anlattı. Son olarak Profesyonel Koç olan Hanife Fişek meslek seçiminde karşılaşılan önyargılardan bahsetti.

Faydasıçok Vakfı, Sedefteki İnciler Projesi ile üniversitede belirli mühendislik bölümlerinde okuyan genç kadınlara; burs, mentorlük, staj ve iş desteği sağlamakta, akademi programı ile bursiyer öğrencilerin kişisel gelişimlerine destek olmaktadır.

Bu haber toplam 1593 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler