Hadde merdaneleri, yatakları ve diğer ekipmanları Anadolu Metalorji kalitesiyle üretiyoruz?

Hadde merdaneleri, yatakları ve diğer ekipmanları Anadolu Metalorji kalitesiyle üretiyoruz?
Anadolu Metalurji olarak müşterilerimizin vermiş oldukları siparişlere göre, onların istediği ürünü üretmek durumundayız. Dolayısıyla üründe farklılık yaratma lüksümüz yok. Ama ürünü verilen resme, istenen sertifikalara göre üretmek ve sunmak durumundayız

Özel sektör hayatına gümrük komisyonculuğuyla başladım. Kurduğumuz şirketleri Gündüz Grup olarak bir çatı altında topladık. Derginizin bu sayısında grubumuzun şirketlerinden biri olan ve metal sektöründe hizmet veren Anadolu Metalurji ve Makine Sanayi Ticaret A.Ş. nin çalışmalarından bahsedeceğiz. 1984 yılında üretime yönelik çalışmalar sonucu önceleri alüminyum sektörünün ihtiyacı olan ve ithal edilen anot ve katot pimleri üretimini planlayıp, yapılan AR - GE çalışmaları sonucu bunların üretimlerini gerçekleştirdik. Yapılan araştırmalar sonucu hadde merdaneleri ile tanışan şirketimiz özellikle saç levhaların üretiminde kullanılan merdane üretimi alanında boşluk olduğunu gözlemlemiş, bu alana yönelerek üretime geçmiştir. Ülkemizde tek yassı ürün hadde merdanesi üreten Şirketimiz çalışmalarını aralıksız sürdürerek, üretimlerinin yanında hadde merdane yataklarını ve diğer ekipmanlarını da üretmeye başlamıştır. Bu çalışmalarımız firmamızı bu noktaya taşımıştır.

Yukarıda da belirttiğim gibi hadde merdaneleri, yatakları ve diğer ekipmanlarını üretiyoruz. Bunları biraz daha detaylandırmak gerekirse üretimlerimiz; destek merdaneleri, gergi merdaneleri, sıkıştırma ve gerdirme merdaneleri, alüminyum, bakır levha ve folyo merdaneleri, alüminyum, bakır şerit hadde merdaneleri, hadde merdane yatakları, her türlü kaplamalı veya kaplamasız tambur gibi üretimlerimize paralel olarak yüksek fırından erimiş demiri alıp üretim hattına taşıyan torpido vagonu ve pota arabaları, raylı sistemler için dingilli tekerlekler, namlu ağzı alev tutucuları üretmekteyiz. Geniş ve modern makine parkımızla, yetenekli ve tecrübeli teknik ve üretim elemanlarımızın üstün gayretleriyle her türlü makine ve ekipman imalatı yapabilmekteyiz.

Bazı hizmetler vardır ki bunlar benzerlik arz eder. Bankacılık, sigortacılık, beyaz eşya üreticiliği gibi… Bu gibi kuruluşlar hizmetlerinde veya ürünlerinde farkındalıklar yaratarak hizmet verirler. Biz Anadolu Metalurji olarak müşterilerimizin vermiş oldukları siparişlere göre, onların istediği ürünü üretmek durumundayız. Dolayısıyla üründe farklılık yaratma lüksümüz yok. Ama ürünü verilen resme, istenen sertifikalara göre üretmek ve sunmak durumundayız. İşte bu noktada çok hassasız. Ürünü müşterinin istediği şekilde, üretim normlarını en üst düzeyde tutarak zamanında üretmek… Bu ne demektir diye sorarsanız kalite sistemlerini bire bir uygulayarak üretim yapmak diyebiliriz. Bu düşüncelerle üretim yaptığımız için müşteri memnuniyetimiz en üst düzeyde seyretmektedir.

Rekabet

Her konuda rekabet dinamizm unsurudur. Rekabet ilerlemenin de, kendine çeki düzen vermenin de yönlendiricisidir. Rekabet bir süreçtir. Dolayısıyla rakipler olmalı ki en iyiyi, en güzeli bulalım. Rakipler eşit şartlarda olmazsa o zaman da rekabet kaosa dönüşebilir. İthalat ve ihracat yaptığımızdan ülkeler arası rekabette devletin desteği gerekebilir. Sektörler arası rekabette de yine birtakım destekler verilmesinde yarar vardır.

Kurumsallaşma

Biz mevcut veya kurulmakta olan firmalara üretim yapan bir firmayız. Tazgahlarımız, büyük, bilgisayarlı, hassas tezgahlardır. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap veren güçte ve yeterlilikteyiz. Müşterilerimiz teknolojilerini değiştirdikleri takdirde biz de onların taleplerini karşılayacak teknolojik yatırımlara yöneleceğiz. Kurumsallaşma açısından belli bir seviyedeyiz ve daha iyiyi yakalama yönünde çalışmalarımız sürekli olarak devam etmektedir. Zira hiçbir şey durağan değildir. Biz kurumsallaştık dersek dinamik yapıdan uzaklaşmış oluruz. Dinamik yapımız çağdaş gelişmeler çerçevesinde sürekli değişim içinde olacaktır.

Projeler

Fabrikamız yer olarak, arsa olarak genişlemeye müsait bir durumdadır. Şu anda 73.000 m2’ lik arsanın 8.700 M2 lik kapalı alanında iki hol halinde hizmet vermekteyiz. Gelişmelere paralel olarak yeni holler inşa edeceğiz. İleride mevcut üretim hattının dışında yeni yatırım kalemlerinde de üretim yapma araştırmalarımız devam etmektedir. Keza inşaat yatırımlarının yanında, yine gelişmelere paralel olarak makine ve teçhizat açısından da yatırımlarımız olacaktır. 2008 yılında makina parkımıza derin delik delme tezgahı ve bohrwerg tezgahı ekledik. Dik torna tezgahı alım işlemlerimiz devam etmektedir. Bunların dışında atıklarla ilgili modern bir atık stok yeri ile malzeme stok yeri inşaatları tamamlandı.

Son olarak dünya çelik piyasalarındaki gelişmeler ülkemizi de etkilemekte bu etkilenmeler bizlere de yansımaktadır. Olaya çelik piyasalarındaki olumlu gelişmeler açısından bakacak olursak yeni sıcak veya soğuk hadde tesisleri kurulmaktadır. Kurulan bu tesislerin ihtiyaç duyacağı merdane ve yatakları üretmeye talibiz. Üretimde kalite ve devamlılık çok önemlidir.

Bu haber toplam 29209 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler