“Kalitesine güvendik, Durmazlar’ı tercih ettik”

28 Eylül 2019 Cumartesi 18:00
“Kalitesine güvendik, Durmazlar’ı tercih ettik”
1981 Sakarya doğumluyum. Metal sektörüne 1996’da çırak olarak başladım. 2005 yılında EKA YEDEKPARCA firmasını kurarak ticarete başladım ve ilk müşterim Durmazlar Makina idi. Toplam 45 çalışanım var ve 4 adet şirket sahibiyim.

 

SMS Metal Genel Müdürü Nail Ayata ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

 

Öncelikle bizlere kendinizden ve firmanızdan kısaca bahseder misiniz?

 

1981 Sakarya doğumluyum. Metal sektörüne 1996’da çırak olarak başladım. 2005 yılında EKA YEDEKPARCA firmasını kurarak ticarete başladım ve ilk müşterim Durmazlar Makina idi. Toplam 45 çalışanım var ve 4 adet şirket sahibiyim. İmalat ve yedek parça sektöründe birçok firmaya fason ve proje odaklı üretimler yaparak giriş yapan firmamız şu anda 1100 m2’si kapalı alan olmak üzere toplamda 3500 m2’lik alanda üretimlerini gerçekleştirmektedir. Amacımız müşteri beklentilerine cevap verebilecek özellik ve kalitede ürünler üreterek bu doğrultuda kendimizi sürekli geliştirmek ve yenilemektir.

 

Müşterilerinize sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetler neler?

 

Metal işlem olarak proje bazlı tüm siparişlere cevap verebiliyoruz. Lazer kesim, büküm ve kaynaklı imalat gibi alanlarda müşterilerimize çözüm üretiyoruz.

 

Durmazlar Makina ile olan işbirliğinizden bizlere bahseder misiniz? Kaç yıldır Durmazlar ile çalışıyorsunuz?

 

4 yıldır Durmazlar Makina ile çalışıyoruz ve tüm makinalarım Durmazlar Makina’dan alınmıştır. Durmazlar ile güzel bir işbirliğimiz var. Kendilerine yan sanayiye verdiği desteklerden dolayı da ayrıca teşekkür ederim.

 

Makina alımında neden Durmazlar’ı tercih ettiniz? Seçim yaparken hangi kriterleri göz önünde bulundurdunuz? Bu kriterler sizlere ne gibi avantajlar sağladı?

 

DURMA marka makinaların bizim fabrikamızda çalışması ve bizim referanslarımız arasında yer alması bile bize güç veriyor. Kaliteli ürünleri, kurumsal yapısı ve çözüm odaklı yaklaşımı sebebiyle Durmazlar’ı tercih ettik.

 

Durmazlar Makina’nın sektördeki marka bilinirliği ve makinalarının kalitesi herkes tarafından biliniyor. DURMA markalı makinalar ile çalışmak firmanıza, üretiminize ve iş süreçlerinize ne gibi katkılar sağlıyor?

 

Türk sanayisi için önemli bir firma olan Durmazlar, gerek kalitesi gerekse de marka bilinirliği ile tercih sebebi oluyor. İthal makinalar kullanmak yerine Türkiye’de üretilen ve kalitesiyle ithal makinalardan daha üstün özellikli makinalar üreten Durmazlar sektördeki başarısını kanıtlamış durumdadır. Bizler de bu kaliteye güvenerek Durmazlar ile güzel bir işbirliğine imza attık. Dileriz uzun yıllar bu işbirliği sürer.

 

2019 yılının ilk yarısı firmanız açısından nasıl geçti? Yılsonu için öngörüleriniz neler?

 

Biz yeni kurulan bir firmayız sürekli büyümek zorundayız. Bu sebeple mücadeleci olan sanayicilerimiz kazanmaya devam edecektir. 2019 yılında %35 oranında büyüdük ve yılsonu için hedeflerimizi gerçekleştireceğimizi düşünüyorum.

 

Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz projeleriniz neler?

 

İthalat ve ihracat rakamlarımızı arttırmak ve sektörde kendimize yer edinmek istiyoruz.

 

 

“Fabrikamızdaki tüm makinalar DURMA markadır”

 

 

 

Bu haber toplam 5072 defa okunmuştur
katalog tasarlıyoruz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler