“Türk sanayisine değer katıyoruz”

20 Kasım 2019 Çarşamba 18:49
“Türk sanayisine değer katıyoruz”
1991 İstanbul doğumluyum, aslen Sivaslıyım. Lise eğitimimi İstanbul Burç Koleji’nde tamamladım. İstanbul Okan Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdikten sonra babam Musa Gümüş sayesinde tanışmış olduğum demir çelik sektörüne giriş yaptım.

Milsan Metal Demir Genel Müdürü İbrahim Güven Gümüş ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

“Ortadoğu ülkelerine ihracat yapıyoruz”

 

Öncelikle sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

1991 İstanbul doğumluyum, aslen Sivaslıyım. Lise eğitimimi İstanbul Burç Koleji’nde tamamladım. İstanbul Okan Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdikten sonra babam Musa Gümüş sayesinde tanışmış olduğum demir çelik sektörüne giriş yaptım. Gümüş ailesi olarak bu sektörle iletişimimiz 1970’li yıllara dayanıyor.  Fermetal ve Güven Metal ünvanı altında yürüttüğümüz çalışmalarım yanı sıra bu sektörde kendi başıma bir marka olabilmek adına Milsan Metal Demir Sanayi ve TİC. LTD. ŞTİ’yi kurdum. Firmamız sürekli gelişen sektörümüzün artan taleplerine cevap verebilmek için stoklarında zengin çeşit ve kalite çeşidi ile müşterilerine hizmet vermektedir.

Firmanızın bünyesinde hangi faaliyetler gösteriliyor, müşterilerinize hangi ürün ve hizmetleri sunuyorsunuz? Referanslarınızdan bazılarını bizimle paylaşır mısınız?

Kuzey Avrupa ve Rusya başta olmak üzere çeşitli ülkelerden çelik ithalatı yapıp Ortadoğu ülkelerine ihracat yapıyoruz. Aynı zamanda yurtiçi çalışmalarımızda mevcuttur. Gerek yerli gerekse ithal malzeme satışı yapmaktayız. Bunun yanı sıra nadiren de olsa ara ölçüleri fason olarak çektirmekteyiz. Malzemelerimizi kesimli bir biçimde de servis edebiliyoruz. Firmamızın stoklarında çelik olarak sıcak hadde soğuk hadde kabuk soyma, dövme, altı köşe, otomat ve asil çelik malzemelerinin satışı mevcuttur. Referans olarak yurt dışında MMK ve Resita Çelik yurt içinde ise Mete Steel, Yükselen Çelik ve Tosyalı Çeliği gösterebiliriz.

Demir çelik sektörüne yönelik vermiş olduğunuz hizmetleri bizlerle paylaşır mısınız?

 

Ürünlerimiz otomotiv sanayi, makine imalatı, bağlantı elemanları, savunma sanayi ve tarım sektörü olmak üzere birçok alana hizmet vermektedir. Bu sektörde 1970’ten bu yana istikrarlı bir şekilde var olmamızın en önemli sebebi izlemiş olduğumuz güvenilirlik politikasıdır. Müşterilerimize kaliteli, hızlı ve güvenilir hizmet sunmaktayız.

Sektöre sunduğunuz en yeni ürünlerinizden, özelliklerinden ve getirdiği avantajlardan bahseder misiniz?

Normalde envanterimizde bulunmamasına rağmen çevreden gelen talepler doğrultusunda inşaat demirine de yönelmiş bulunmaktayız. Aynı zamanda doğu bölgesinden gelen otomat ihtiyaçlarına da son zamanlarda ağırlık vermiş durumdayız.

Satış ve satış sonrası hizmetleriniz hakkında bizi bilgilendirir misiniz?

Satış öncesi müşterilerimizle istişarede bulunarak talep ettikleri ürünün kullandıkları alana uygunluk durumunu beraber belirliyoruz.  Bu durum satış sonrası oluşabilecek birtakım sorunların önüne geçmiş oluyor. Aynı zamanda tüm ürünlerimiz üretici firmanın bize sağlamış olduğu garanti koşulları altında müşterilerimize kaliteli ve güvenilir olarak sunulmaktadır.

2019 yılı firmanız açısından nasıl geçiyor? 2020 yılından beklentileriniz neler?

2019 piyasaların genel durumundan dolayı temkinli ilerlemek durumunda kaldığımız bir yıl oldu. Buna rağmen şirketimiz adına yararlı ileriye dönük birçok adım attık. 2020 yılında da bu adımların meyvesini daha çok alacağımız ve daha birçok yararlı adım atacağımız bir yıl olmasını bekliyor, umut ediyoruz.

Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz plan ve projeleriniz neler?

Kısa vadede Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki müşteri kapasitemizi artırmayı planlıyoruz. Aynı zamanda ihracat oranlarımızı yükseltmek ve karlılık oranlarımızı koruyarak yahut artırarak devam etmek istiyoruz. Uzun vadede ise dışa bağımlılığımızı azaltmak hedeflerimiz arasında.

Son olarak eklemek istedikleriniz…

Şirket olarak demir çelik sektörünü bir aile olarak görüyoruz. Türk sanayisine önemli katkıları olan bir sektörüz . Son yıllarda globalleşen demir çelik firmalarımız var. Bu firmalara sahip çıkılması gerekildiği inancındayız. Avrupa – Rusya gibi ülkelere çelik ihracatı yapacağımız bir dönemin kısa sürede gelmesini ümit ederiz. Artık ülkemizde cevherle üretimde başladığına göre bu günlerin uzak olmadığını düşünüyoruz.

 

Bu haber toplam 39320 defa okunmuştur
katalog tasarlıyoruz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler