Demir çelik sektöründeki çözüm ortağınız: CCSAN METALURJİ A.Ş.

Demir çelik sektöründeki çözüm ortağınız: CCSAN METALURJİ A.Ş.
Demir çelik sektöründe çekirdekten yetişme genç bir sanayici olarak uzun yıllara dayanan tecrübelerimle Türk sanayisindeki eksikleri ihtiyaçları görerek ve bu eksiklikleri giderebileceğime inanarak 2016 yılında CCSAN METALURJİ A.Ş.’yi kurdum.

CCSAN Metalurji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Cüstan ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

 

Bizlere öncelikle kendinizden ve firmanızdan bahseder misiniz?

 

Demir çelik sektöründe çekirdekten yetişme genç bir sanayici olarak uzun yıllara dayanan tecrübelerimle Türk sanayisindeki eksikleri ihtiyaçları görerek ve bu eksiklikleri giderebileceğime inanarak 2016 yılında CCSAN METALURJİ A.Ş.’yi kurdum. Devamında her biri alanında uzman ekibimizle birlikte bilgi birikimimizi teknoloji ile birleştirerek hedeflediğimiz noktaya doğru hızla ilerlemekteyiz.

 

Firmamız gelişen teknolojiye ayak uydurarak, iyi bir ekip çalışmasıyla pazar payını arttırmaya yönelik çalışmalar yapan ve tecrübeli yönetim kadrosu, her biri kalifiye gelişime daima açık çalışanlardan oluşan değerli ekibi ile kısa sürede gözle görülür bir başarıya ulaşan CCSAN Metalurji A.Ş, sektörde sağlam adımlarla ilerlemenin gururu ile lider tedarikçi konumunu her gün bir adım daha ileriye taşımaktayız. Kurumsal ve teknolojik bir yapılanmanın sektöre ve iş ortaklarına faydası bilinciyle, satış/pazarlama, satın alma, satış sonrası hizmetler, bilgi işlem ve operasyonel departmanlarını oluşturan ekibiyle bir bütün olmanın etkileşiminde sağlamış olduğu verimliliğin etkisi olarak, samimi, güler yüzlü hizmet anlayışıyla, kaliteli ve sertifikalı ürünleri, geniş ürün yelpazesi ve rakipsiz fiyatlarıyla iş ortaklarına daimi çözüm ortağı olmaktayız.

 

İstanbul’da farklı lokasyonlarda bulunan ürün depoları ve merkez satış ofisi ile CCSAN Metalurji A.Ş, TSE’ye uygun koşularda sertifikalı ve garantili, profil çeşitleri, sıcak ve soğuk lama, kare ve köşebent çeşitleri, yassı saclar, çelik çekme borular, sanayi boruları, NPU - NPI putrel çeşitleri, paslanmaz çeşitleri, otomat grupları, vasıflı çelik çeşitleriyle talebe göre istenilen ebatlarda özel üretimini yaparak yurtiçi ve yurtdışı değerli iş ortaklarına hizmet vermekteyiz.

 

Gurur ve motivasyonunu, hedefledikleri ürün ve hizmet kalitesine ulaşabilmenin en önemli göstergesi olan müşteri memnuniyetinin sürekliliğinden alan CCSAN Metalurji A.Ş, yıllık bütçe planlamasında yeni iş ortaklarını hedefleyen ve hedeflenen iş ortaklarının daha hızlı ulaşabilmesini sağlayan dijital pazarlama çalışmalarına, sektörel dergi reklamlarına, fuar organizasyonlarına ve sosyal medya çalışmalarına yer vermekle birlikte teknolojinin sunduğu imkanları iş ortaklarına daha iyi hizmet vermekte de kullanmaktadır.

 

Söz konusu başarılarının sürekliliğini sağlayabilmek için ISO 9001, ISO 10002, ISO 14001, ISO 18001 gibi gerekli olan bütün sistem ve ürün sertifikalarını süreçlerine dahil etmektedir.

Değişen dünyada, değişmeyen tek tercihiniz ve yıllanmış tecrübelerini değerli iş ortaklarıyla taçlandıran CCSAN Metalurji A.Ş…

 

Firmanızın hangi faaliyetler gösteriliyor, müşterilerinize hangi ürün ve hizmetleri sunuyorsunuz?

 

Firmamız demir çelik sektöründe faaliyet gösteren bir kuruluştur. Firmamız metal market anlayışı içerisinde çalışan, ürün yelpazesi geniş olan, özel üretimden imalata kadar (çelik konstrüksiyon, kesim, büküm, özel demir doğrama işleri) yapılarak üretimini ve satışını yaptığımız ürünler kendi araçlarımızla veya sevkiyata uygun araçlar ayarlanarak müşterilerimize gerekli hizmeti sunmaktayız.

 

Hizmet verdiğiniz sektörlerden kısaca bahseder misiniz? 

 

Hitap ettiğimiz sektörlere gelince;

        İnşaat sektörü

        Makina sanayi

        Kalıp sanayi

        Otomotiv yan sanayi

        Gıda sanayi

        Tarım sanayi

        Plastik sektörü

        Gemi sanayi

        Giyim sanayi

        Savunma sanayi

        Havacılık sanayi

 

Doğal olarak işimizin özelliğinin ve güzelliğinin her türlü avantajını kullanarak bize ihtiyacı olan her sektöre çalışmaktayız.

 

Özellikle vasıflı çelik sektöründe kalitenin sürekliliği büyük önem taşıyor. Ürün tedariğinde bu sürekliliği sağlayabiliyor musunuz?

 

Vasıflı çelik üretimi gerek üretim şekli gerek yüksek tonajdan dolayı kampanya süreci ile yürütüldüğünden  müşterilerimizin ihtiyaçlarını toparlayarak gerek ülkemizdeki gerekse dünya piyasalarındaki çelik fabrikalarının üretim kampanyalarına katılarak müşterilerimizin malzeme ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

 

Demir çelik sektöründe yaşanan gelişmeleri bizler için yorumlar mısınız?

 

Bu konuyu müsbet ve menfi olarak iki türlü ele alabiliriz. Müsbet olarak değerlendirecek olursak; sektörel bazda ürün yelpazesi olarak üretim kapasitesi olarak ülkemiz gayet iyi seviyeye gelmiştir. (özellikle inşaat sektöründe kullanılan metal grubunda) Tamamen yurt dışından bağımsız olarak kendi kendine yeten bir ülke haline gelmiştir. Alaşımlı çelik ve özel çelik bölümünde (yassı ve yuvarlak) ihtiyacının %50 gibi bir oranını kendi bünyesinde üretip ve tüketmektedir.

 

Menfi olarak ise; bu konuyla ilgili en büyük sıkıntımız büyük çap ve yüksek tonaj içeren malzemeleri halen büyük oranda ülke içerisinde üretilememesi sanayiciler olarak en büyük sıkıntımızdır. Bir diğer tarafı da ihtiyaç olan malzemelerin büyük çoğunluğunun halen gerekli testler ve kontroller yapılmadan ya da yapılamadan piyasaya sürülüp ciddi sıkıntılar yaşanmasına sebep olmasıdır.

 

Son dönemlerde piyasalarda yaşanan durgunluk firmanıza ve sektörünüze nasıl yansıdı?

 

Sektörde hizmet vermeye başladığımız günden itibaren yaptığımız projelerden biride aktivite bazlı maliyet sistemidir. Bu sistem sayesinde tüm ürün ve müşterilerimizin karlılıkları ile çalışmalar yapıyoruz. Kullanılan malzeme ve ham maddeler ile ilgili detaylı analizler, yatırım için gerekli olan maliyetler firmamız tarafından yapılarak bu durgunluk en az zararla müsbet hale getirilmektedir. 

 

Bunlara ilaveten; firmamızın kredi ihtiyaçlarını belirliyoruz. Bankalarla ilişkilerin yönetimi, ayrıca teşvik uygulamaları takip edilerek bunların raporlamaları yapılarak piyasadaki iniş çıkışlara karşı firmamızı koruyoruz.

 

2019 yılı firmanız açısından nasıl geçti? 2020 yılından beklentileriniz nelerdir?

 

2019 yılı tüm sektörler için zor bir seneydi. Piyasadaki dengesizliklere rağmen CCSAN ailesi olarak karlılık hedeflerimizi yakaladığımızı ve başarılı bir yıl geçirdiğimizi söyleyebiliriz. 2020 yılı hedeflerimiz çok yüksek, çift haneli büyüme planlıyoruz. Ürün portföyümüz çok çeşitli sektörlere hitap ettiğinden kar hedeflerimize ulaşacağımızı ön görüyoruz.

 

Son olarak eklemek istedikleriniz?

 

CCSAN ailesi olarak, tüm çözüm ortaklarımıza başarılar diler, saygılarımızı sunarız.

Bu haber toplam 46095 defa okunmuştur
katalog tasarlıyoruz
Etiketler: , ,
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler