Bazı Çelik Ürünlerinin İthalatına İlave Gümrük Vergisi Getirildi

29 Haziran 2020 Pazartesi 17:21
Bazı Çelik Ürünlerinin İthalatına İlave Gümrük Vergisi Getirildi
28 Haziran 2020 tarihinde, bazı çelik ürünlerinin ithalatına uygulanmakta olan ilave gümrük vergisi oranlarında, 28 Haziran – 30 Eylül 2020 dönemi ve 1 Ekim 2020’den sonrası olmak üzere,

Bazı Çelik Ürünlerinin İthalatına İlave Gümrük Vergisi Getirildi
28 Haziran 2020 tarihinde, bazı çelik ürünlerinin ithalatına uygulanmakta olan ilave gümrük vergisi oranlarında, 28 Haziran – 30 Eylül 2020 dönemi ve 1 Ekim 2020’den sonrası olmak üzere, 2 dönem halinde artışa gidildi. İlave gümrük vergisi artan çelik ürünleri arasında, alaşımsız profiler, alaşımlı ve paslanmaz teller, çelik boru bağlantı parçaları yer alıyor.
Ayrıca, demir çelik halattan örme teller, zincir aksamları, çapa ve filika demir aksamları, iğneler, çelikten eviye ve lavabolar, kelepçeler gibi demir çelik eşyaların ithalatında da % 5-20 aralığında ilave gümrük vergisi uygulanacak.

28 Haziran tarihli ilave vergi uygulama kararı, demir çelik ürünleri yanında, ağırlıklı bir şekilde makine ve otomotiv yedek parça ürünlerini içeriyor....

COVID-19 salgınının Türkiye ekonomisi üzerindeki olumsuz etkilerinin azaltılması ve yerli sanayinin artan ithalat baskısına karşı korunması amacıyla bazı ithal ürünlerde ek gümrük vergisi uygulanmasına karar verildi. İthalatta 400'ün üzerinde eşya için değişen oranlarda yüzde 20'ye kadar ilave gümrük vergisi uygulanacak.

Bu haber toplam 28419 defa okunmuştur
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler