AB Çelik Servis Merkezleri Sevkiyatları Ocak-Mayıs döneminde %23 azaldı

20 Temmuz 2020 Pazartesi 11:14
AB Çelik Servis Merkezleri Sevkiyatları Ocak-Mayıs döneminde %23 azaldı
Avrupa çelik servis merkezleri ve çoklu ürün distribütörlerinden yapılan satışlarla ilgili en son EUROMETAL rakamları, dağıtım sektörünün karşılaştığı zorlukları teyit ediyor.

Avrupa çelik servis merkezleri ve çoklu ürün distribütörlerinden yapılan satışlarla ilgili en son EUROMETAL rakamları, dağıtım sektörünün karşılaştığı zorlukları teyit ediyor. Avrupa yassı çelik servis merkezlerinin son kullanıcı segmentlerine yaptığı çelik sevkiyatları yıllık % 22.8 azaldı. Mayıs ayında, şerit fabrikası ürün sevkiyatı yıllık% 38,5 azalırken, Nisan ayında yıllık % 50,8 azaldı. SSC sevkiyatlarındaki negatif eğilime daha yüksek SSC hisse senedi endeksleri eşlik etti. Sevkiyat günlerinde ifade edildiğinde, AB merkezli SSC'lerin stokları Mayıs 2019'daki 70 güne kıyasla bu yıl Mayıs ayında 102 güne ulaştı.

Bu yılın ilk beş ayında, çok ürünlü ve yakın çelik stok dağıtımcılarına yapılan satışlar, portföylerinin neredeyse tüm ürünleri için daha düşüktü. Sadece inşaat demiri sevkiyatları daha yüksekti. İlk beş ayda toplam sevkiyat yıllık % 13.6 düştü. Sadece Mayıs ayında, distribütörlerin tüm çelik ürün sevkiyatı yıllık % 32,9 azaldı.

Sevkiyat günlerinde ifade edilen çoklu ürün ve yakın çelik stok dağıtımcılarının stok hacimleri, Mayıs 2019'da 76 güne kıyasla, bu yıl Mayıs ayında 97 gün sevkiyat gerçekleştirdi.

Bu haber toplam 20615 defa okunmuştur
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler