Areteden lojistik sektörü için SAP ERP çözümleri

Areteden lojistik sektörü için SAP ERP çözümleri
ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) uygulamaları, lojistik sektöründe her geçen gün daha da önem kazanmaktadır.

Lojistik sektöründe hayata geçirdiği SAP ERP projeleriyle lojistik firmaları arasındaki bilinirliğini ve etkinliğini sürekli artıran ARETE, gerek lojistik sektörüne özel tüm ihtiyaç ve süreçleri kapsadığı uçtan uca SAP çözümü gerekse modül bazındaki uygulamaları ile sektördeki ERP yazılım açığını kapamayı hedeflemektedir.

Bugüne kadar Netlog, Intercombi, Borusan Lojistik, Arkas Lojistik ve Sertrans Lojistik gibi sektörün önde gelen lojistik firmalarının SAP projelerini başarıyla hayata geçiren ARETE, SAP’nin gold seviyedeki iş ortaklarındandır. Netlog için hayata geçirdiği ‘’lojistik ile ilgili tüm fonksiyonları kapsayan ilk SAP projesi’’ Türk lojistik sektörü için önemli bir mihenk taşıdır. Lojistik sektörü için uçtan uca çözüm sunan bu projeden önce sektördeki genel uygulama, lojistik firmalarının daha çok finans, satın alma ve CRM modüllerini kullanması yönünde olmuştur. Netlog SAP Projesi ve ARETE Lojistik Çözümü’nün temel farkı ise sadece modül bazında bir yapı sunmak yerine tüm lojistik süreçlerinin tek bir sistem üzerinden ve entegre olarak yönetilmesini sağlamasıdır. ARETE Lojistik Çözümü, ölçekleri ne olursa olsun sektördeki tüm işletmelerin ihtiyaçlarına cevap vermektedir. SAP sisteminde nakliye, sevkiyat, satın alma, stok kontrolü, ithalat, ihracat gibi temel lojistik süreçlerin yanında depolama, taşıma ve gümrükleme, çapraz sevkiyat (cross-docking), yük birleştirme, nakliye maliyeti ve dağıtım optimizasyonu ile müşteriye özel işlemler (etiketleme, paketleme, palet birleştirme, palet bozma) gibi yan lojistik süreçlerdeki çözümleriyle tüm lojistik çözümlerini kapsayan ilk ve tek çözüm paketi olan ARETE Lojistik Çözümü, Netlog Lojistik’in ardından Intercombi’de hayata geçirilmiş, sonrasında ise Polar XP firması da ARETE Lojistik Çözümü için SAP ERP projesine start vermiştir.

ARETE Lojistik Çözümü içerisinde, işletmelerin günlük operasyonlarını SAP sistemi üzerinde gerçek zamanlı olarak yürütmesine olanak sağlayan sektöre özgü pek çok uygulama bulunmaktadır. Bu paket çözüm, lojistik sektörüne özgü tüm süreç ve çözümleri kapsar.

Lojistik sektöründeki şirketlerin uluslararası standartlarda çalışma zorunluluğu her geçen gün artmaktadır. ERP’den beklentiler, işletmelerin kendi iç süreçlerinin verimli ve etkin yönetilebilmesi ile sınırlı kalmamakta; özellikle müşterileri ve iş ilişkisi içinde olduğu tüm kanallarla tek bir sistem üzerinden çalışabilmeyi gerektirmektedir. Günden güne artan rekabet içerisinden tercih edilen lojistik ortağı olmak konusunda önemli bir anahtar olan SAP ERP kullanımı, bu nedenlerden lojistik sektöründe sürekli yaygınlaşmaktadır. Bu süreçte ARETE, sunduğu SAP çözümleriyle lojistik sektörü için maksimum fayda sağlar.

Bu haber toplam 23228 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler