Hollandalı kargo devi Sabiha Gökçen'i tercih etti

Hollandalı kargo devi Sabiha Gökçen'i tercih etti
Ekspres dağıtım sektörünün önde gelen şirketlerinden Hollandalı TNT Türkiye, Sabiha Gökçen Havalimanı'na 8 milyon Euro'luk yatırım yapacak.

Ekspres dağıtım sektörünün önde gelen şirketlerinden Hollandalı TNT Türkiye, Sabiha Gökçen Havalimanı'na 8 milyon Euro'luk yatırım yapacak.

Mayıs ayında hizmet vermeye başlayacak ilk uluslararası ekspres kurye şirketi için imzalar atıldı. TNT Ekspres'in Sabiha Gökçen Havalimanı operasyon merkezi, şirketin dünyaya açılan kapısı olacak. 107 kişiye iş imkanı da tanıyacak şirketin Liege'de bulunan ana merkezinden Türkiye'ye gelen ve Türkiye'den Liege'ye giden uçakları Sabiha Gökçen'den kalkacak.

Havayoluyla gelen gönderiler ve Avrupa karayolu hizmet ağı dahilindeki TIR'lardaki gönderiler burada bulunan operasyon merkezinde işlem görecek. Şirketin uçakları ile gelerek işlem görecek günlük gönderi hacmi 60, karayolundan gelerek işlem görecek gönderi hacmi ise 30 ton olacak. Günlük toplam işlem görecek gönderi adedinin 8 bin olması öngörülüyor. İstanbul'un en büyük organize sanayi ve üretim bölgeleri olan Gebze ve Tuzla Organize Sanayi içinde yer alan şirketin yeni operasyon merkezi, Atatürk Havalimanı'nda yaşanan yoğunluk ve artan trafiğin olumsuz etkilerini ortadan kaldırarak hem müşterilere hem de şirkete ekstra hız kazandıracak. TNT Ekspres Türkiye Genel Müdürü Turgut Yıldız, şirket olarak 2009'da ağırlık bazında bir önceki yıla göre yüzde 19,4'lük bir artış yaşadıklarını söyledi. Yıldız, "Ağırlığa göre faaliyet alanımızın yüzde 61'ini hava taşımacılığı, yüzde 39'unu ise karayolu taşımacılığı kapsamakta. Şirket şimdiye kadar Türkiye'de havayolu taşımacılığını kendi uçağı ile yapan tek şirket olma özelliğini taşıyordu. Şimdi buna bir ilk daha ekleyerek Sabiha Gökçen Havalimanı'nda operasyon merkezi olan ilk uluslararası ekspres kurye şirketi de oldu. Artan gönderi kapasitemizi karşılamak için altyapımızı sürekli geliştiriyoruz." dedi.

Turgut Yıldız, 2010'un şirket için yatırım yılı olacağını belirtti ve ekledi; "Ekonomik krizle birlikte yeni pazarlar önem kazanmaya başladı. Krizle birlikte daha önce hiç gönderi yapmadığımız Kamboçya, Filipinler ve Ortadoğu ülkelerine de gönderi yapmaya başladık. Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki yeni operasyon merkezimizle artan gönderi trafiğimizi rahatlatmış olacağız." Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme AŞ (İSG) CEO'su Gökhan Buğday ise, "Bu işbirliği, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nın hava kargo taşımacılığında nasıl bir cazibe merkezi haline geldiğinin en büyük kanıtıdır." diye konuştu.

Bu haber toplam 22581 defa okunmuştur
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler