GTT Lojistik

GTT  Lojistik
Dubai ve Cibuti’deki tesisleriyle Afrika bölgesine avantajlı servis imkanları sunan GTT Lojistik bu yıl da, Türkiye’de Gemlik, İzmir; Avrupa’da da Antwerp ofisini devreye sokmaya hazırlanıyor.

Dubai ve Cibuti’deki tesisleriyle Afrika bölgesine avantajlı servis imkanları sunan GTT Lojistik bu yıl da, Türkiye’de Gemlik, İzmir; Avrupa’da da Antwerp ofisini devreye sokmaya hazırlanıyor.
2003 yılında GTT GROUP bünyesinde Dubai’ de kurulan GTT Lojistik; 2005 yılında İstanbul ve Mersin ofislerini de sisteme dahil ederek, çok kısa zamanda 50’yi aşan deneyimli personeli ile, forwarding hizmeti sunmaya başladı.
Müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda deniz, hava, kara, proje taşımalarına ve depolama / dağıtım taleplerine servis vermekte olduklarını ifade eden GTT Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Utku Çetiner , halen Dubai’deki dünyanın en faal limanından biri olan Jebel Ali Port’taki Serbest Bölge’de , kapalı 6.500, açık 10.000 m2 olmak üzere toplamda 16.500 m2’lik kendi depolama tesislerinde faaliyet gösterdiklerini söyledi. Özmal araç filoları ile depolama, Birleşik Arap Emirlikleri’nde dağıtım ve adrese teslimat hizmetlerini yürüttüklerini belirten Çetiner, “2008 yılı itibariyle Cibuti’de devreye aldığımız ofisimiz ile özellikle Doğu Afrika bölgesinde avantajlı servis imkanları sağlamaktayız” diye konuştu.

“Krizde de yüzde 30 büyüdük”

2008 yılı mali verilerine kıyasla yüzde 30’luk bir büyüme gerçekleştirerek 2009 yılını geride bıraktıklarına değinen Çetiner, “Krizde kayıp vermekten ziyade mevcut portföyümüzü korumak ve minimum zarar ile bu donemi atlatmak adına hem yurt içi hem de yurt dışında çok aktif bir plan ile tanıtım ve stratejik ortaklık girişimlerinde bulunarak sektörel bazda çalışmalar gerçekleştirdik. Özellikle inşaat malzemeleri, plastik hammadde ve gıda sektörlerini hedefleyerek planlı çalışmalar yaptık. 2009 yılında öncelikle birinci hedefimiz olan kriz ortamından zararsız çıkma konusunda başarılı olduğumuzu söyleyebilirim. Tabi ki kriz ortamının bittiği inancına kapılmak ve rahatlamak da en büyük tehlike olmalı. Bu sebeple tedbirimizi elden bırakmadan ama yatırımlarımızı da emin adımlarla devam ettirerek ilerlemekteyiz. Şu an için sıralama anlamında net bir sonuç belli olmamakla birlikte konteynır taşımacılığı yapan forwarderlar arasında hatırı sayılır bir konumda olduğumuzu söyleyebilirim. Orta vadede planımız bu pozisyonumuzu kalıcı şekilde pekiştirmek ve servis kalitemiz ile müşterilerimizin taleplerine katma değer yaratan çözümlerimiz ile daha üst noktalara tırmanmaktır” sözleriyle kriz dönemini ve sonrasını aktardı.


“Tensikat yerine, personel aldık”
2009 yılındaki en ciddi yatırımlarını ‘personel sayısını yüzde 30 artırmak’ olarak açıklayan Hasan Utku Çetiner, bu politikalarını da şu sözlerle açıkladı: “GTT Lojistik olarak böyle zor bir senede çalışan sayımızı düşürmek yerine artırmanın yanı sıra, eğitim programları ile de ekibin bilgi ve becerisini geliştirdik. Birleşik Arap Emirlikleri’nin en önemli eyaleti olan Dubai’deki ofisimizin de katkısı ile GTT Lojistik olarak özellikle Ortadoğu ve Afrika kıtasında çok aktif ve saldırgan pazarlama faaliyetlerinde bulunduk. Bu bölgelerin hemen tamamında oturmuş acente ağımız ile müşterilerimizin tüm servis taleplerine zamanında ve eksiksiz servis verebilme becerisindeyiz. Bu bölgelere ek olarak Uzakdoğu ve Avrupa kıtasında da gittikçe artan bir iş hacmine sahibiz. 2010 yılındaki yatırım hedeflerimiz öncelikle Gemlik / Bursa, akabinde de İzmir ofislerimizi Türkiye’de; Antwerp ofisimizi de Avrupa’da faaliyete geçirmektir.”

Bu haber toplam 26324 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler