ATAKAŞ Limanından İlk İhracat

ATAKAŞ Limanından İlk İhracat
Atakaş Şirketler Grubu Başkanı Recep Atakaş, fabrika limanından ilk ihracatını gerçekleştirdi.

Atakaş Şirketler Grubu Başkanı Recep Atakaş, fabrika limanından ilk ihracatını gerçekleştirdi. Atakaş Şirketler Grubu'nun, Rusya'nın en büyük çelik üreticilerinden MMK ile İskenderun'da kurduğu Demir Çelik fabrikasının liman kısmından ilk ihracat başladı.

MMK - Atakaş ortaklığında kurulan Demir Çelik fabrikasının liman bölümünde ilk ihracatın gerçekleşmesi iki ortak arasında büyük heyecan yaşattı. İlk geminin limana yanaşması ile gerçekleştirilen törende kurban kesildi ve limanın hayırlı hizmetlere vesile olması için dua edildi. Atakaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Recep Atakaş burada yaptığı konuşmada üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye'nin denizcilikten yeteri kadar pay alamadığına dikkat çekti.

Atakaş, "Bu hizmetin Türkiye'ye ve MMK- Atakaş'a hayırlı olmasını diliyorum. Bu iskelenin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ticari anlamda iskelemize yanaşan ilk gemi inşallah hayırlı olur. Ülkemizin üç tarafının denizlerle çevrili olmasına rağmen denizcilikten aldığımız pay şu günü kadar çok azdı. İnşallah bundan sonra bu iskele sayesinde yapılacak tersaneler sayesinde denizcilikten aldığımız pay da büyüyecektir. Emeği geçenlere teşekkür ediyor limanımızın hayırlı olmasını diliyorum" dedi. Liman'da ilk ihracatın başlaması nedeniyle düzenlenen törene MMK- Atakaş yönetim kurulu üyeleri ve çalışanları katıldılar. 5 Nisan'da devreye alınan ve senelik 10 milyon metre elleçleme yapabilen liman, üçüncü şahıslara da hizmet verecek. Fabrikadaki dev liman aynı anda 12 geminin yanaşmasına imkan sağlamasıyla da RO-RO dahil büyük tonajlı gemilerin de rahatlıkla yanaşabilmesine imkan sağlıyor.

Bu haber toplam 21639 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler