Bandırma Limanını Latek Lojistik işletecek

Bandırma Limanını Latek Lojistik işletecek
Bir süre önce halka açılarak yatırımcılarıyla buluşan Latek Lojistik, atılımını sürdürüyor. celebi Bandırma Uluslararası Limanı İşletmeciliği A.Ş. ile anlaşma imzalayan Latek Lojistik, Bandırma Limanına 10 milyon Euroluk yatırım yapacak.

Bandırma Limanı’nın gemi yükleme, boşaltma ve nakliye hizmetlerini 5 yıl boyunca Latek Lojistik yürütecek.


Bir süre önce halka açılarak yatırımcılarıyla buluşan Latek Lojistik, atılımını sürdürüyor. Çelebi Bandırma Uluslararası Limanı İşletmeciliği A.Ş. ile anlaşma imzalayan Latek Lojistik, Bandırma Limanı’na 10 milyon Euro’luk yatırım yapacak.

Latek Lojistik ve Turna Madencilik Petrol Ürünleri İnş Gıda Tur. Paz. Ltd. Şti tarafından oluşturulan Konsorsiyum ile Çelebi Bandırma Uluslararası Limanı İşletmeciliği A.Ş. arasında imzalanan sözleşme, Bandırma Uluslararası Limanı’nın tüm gemi tahmil, tahliye (yükleme-boşaltma) ve nakliye operasyonlarının konsorsiyum tarafından yürütülmesini öngörüyor. Latek Lojistik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Levent Erdoğan, limandaki yükleme, boşaltma, kapasite ve hızını yeni alınan ekipmanlarla destekleyeceklerini belirterek, “Bandırma Limanı’nı dünyanın önemli limanlarından biri haline getireceğiz. Bundan sonraki adımımız Latek Express’i de kullanarak Avrupa’ya en rahat yoldan ulaşmak” dedi.

Latek Liman limanlarda uzmanlaşıyor

Erdoğan, 5 yıl süreyle Çelebi Bandırma Limanı’nda hizmet sunacaklarını vurgulayarak, “3’üncü parti lojistik hizmetleri ile birlikte altyapı sektörünün önemli bir kolu olan liman hizmetlerinin sağlanması işi ile ilgili ‘ilk adımı’ attık. Bu anlaşma ile Latek Lojistik’ A.Ş’ nin liman hizmetleri konusundaki uzmanlık ve deneyimini artırmayı amaçlıyoruz” dedi. Latek Lojistik, 1999 yılında Levent Erdoğan tarafından İstanbul’da kuruldu. Toplam 150 personel ile lojistik sektöründe hizmet veren Latek Lojistik, yurt içinde ve yurt dışındaki acentaları ve geniş ağı sayesinde dünyanın her noktasına ulaşıyor.

Bu haber toplam 22788 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler