Ayrancı Metal Hadımköy'de Yeni Fabrika kuracak ve üretim hatlarınıda yenileyecek

Ayrancı Metal Hadımköy'de Yeni Fabrika kuracak ve üretim hatlarınıda yenileyecek
Ayrancı Metal Yönetim Kurulu BaşkanıYılmaz Ayrancı, "Hadımköy'de 18 dönüm açık alanda Fabrika kuracağız.

Önümüzdeki bir yıl içinde depo ve üretim alanlarını birleştirecek yeni bir proje içinde olduklarını belirten Ayrancı Metal Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Ayrancı, "Hadımköy'de 18 dönüm açık alanda yapacağımız 4 bin metrekare kapalı alanla, hem makine parkını yenilemeyi ve geliştirmeyi, hem de üretim kalitesiyle satış ve üretimimizi artırmayı hedefliyoruz" dedi.


Yurtdışından ithal ettikleri galvaniz ve alüminyum kaplı ürünleri, müşterilerinin isteklerine göre dilimleyerek teslim ettiklerini belirten Ayrancı, bunun yanında firmalarının PVC pencere sektörüne galvanizli destek profili üreten çelik servis merkezi olduğunu ve yıllık üretim kapasitesinin 15 ile 20 bin ton arasında değiştiğini kaydetti. Krizin damgasını vurduğu 2009 yılının, 'masrafların ancak karşılanabildiği bir yıl' olduğunu söyleyen Ayrancı, 2010 yılının ilk çeyreğinde ise, 2009'un tüm cirosuna ulaştıklarını kaydetti. Haziran ayıyla birlikte başlayan durgunluğun ise, yılsonuna kadar devam etmesi durumunda Ayrancı, yeniden olumsuzluklar yaşanması olasılığının çok güçlü olduğunu ifade etti. Piyasalarda yaşanan durgunluğun, kısa vadede atlatılabilecek gibi olmadığını aktaran Ayrancı, şöyle devam etti: "Firmaların yurtiçinde ve yurtdışında fiyatlarda ve paritede oluşan geçici ve çok kısa süreli gevşemelerden yola çıkarak fiyat indirmeleri de durgunluğun aşılmasına çözüm olmadı. Şimdi Uzakdoğu ve Avrupa'daki çıkışlar da büyük olasılıkla satış fiyatlarına yansımayacak. Bu da yılın ikinci yarısında firmaların belki de zarar edeceği anlamına gelir."

Yapı şartnamelerinde galvaniz kullanım koşullarının geliştirilmesinin, sıcak ve soğuk sacdan üretilen çoğu boru ve profilin, galvanizli sacdan üretilmesini zorunlu hale getireceğini vurgulayan Ayrancı, bunun gerçekleşmesi durumunda yapı kalitesinin artacağını ve bu durumun galvaniz sektörüne çok ciddi bir katkı sağlayacağını kaydetti. Ayrancı ayrıca, "Bugüne kadar galvanizli sacda ağırlıkla ithalat yapan ülkemiz, galvanizli yassı haddede üretim fazlasıyla çok yakın gelecekte ihracatçı konuma geçecek. Bu nedenle ülke içindeki servis merkezleri ve ihracatçı firmaların buna göre pozisyon almaları, firmalarının geleceği açısından zorunlu" dedi.

Bu haber toplam 24810 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler