CVS Makina Dünya Çelik Devine

CVS Makina Dünya Çelik Devine
Yıllık 50 milyon ton çelik üretimi ile de dünya çelik üreticileri arasında ikinci sırada yer alan G.Kore’li üretici POSCO, CVS Makina ile teknolojik işbirliği anlaşması imzaladı

Yıllık 50 milyon ton çelik üretimi ile de dünya çelik üreticileri arasında ikinci sırada yer alan G.Kore’li üretici POSCO, CVS Makina ile teknolojik işbirliği anlaşması imzaladı. Anlaşmaya göre POSCO, CVS Makina’dan yüksek teknoloji alacak ve bu teknolojiyi kendi tesislerinin yanında uluslararası projelerde de kullanacak.

Türkiye ve yurtdışında faaliyet gösteren demir-çelik üreticilerine hizmet veren CVS Makina ile know-how ve yüksek teknolojik demir-çelik sürekli döküm makinası tedariği için anlaşma imzalayan POSCO, Güney Kore’deki üretim tesislerinin yanı sıra Vietnam, Çin, Hindistan ve diğer Doğu Asya ülkelerinde üretim yapıyor. Kapasitesiyle dünyanın en büyük üreticilerinden biri olan POSCO’nun Başkan Yardımcısı Yougil Lee, Türkiye’nin özellikle demir-çelik üretimi ve tesis yapımında yıldızı parlayan bir ülke olduğuna dikkat çekerek “CVS Makina bilgi birikimi ve teknolojisiyle sektörümüzde önemli bir yerde duruyor. Teknolojik altyapımızı güçlendirmek adına bu işbirliği yeni kapıların açılmasına yol açacaktır” dedi.

CVS Yönetim Kurulu Üyesi Murat Karatekin de, dünyanın en büyük çelik üreticisi ARCELOR MITTAL’in son ihalelerinden birini “en iyi teknik çözüm” sunarak kazanmalarının ardından, POSCO ile varılan işbirliği anlaşmasının da çok büyük bir adım olduğunun altını çizdi. CVS Makina’nın demir-çelik üretim teknolojisi ve sistemleri geliştirip bunları tüm dünyaya tesis ve bilgi birikimi olarak ihraç eden ve dünyanın 3 kıtasında yerleşmiş bir Türk firması olduğunu da kaydeden Karatekin “CVS ile teknolojik işbirliği yaparak, proje ve know-how almak isteyen global firmalar bulunmakta. Bu durum Türk mühendisliğinin aldığı yolun önemli bir göstergesidir. Bu işbirliği anlaşmasıyla birlikte CVS Makina özellikle Uzak Doğu pazarlarına açılma şansına sahip olacaktır.”diye konuştu.

CVS Makina 

CVS Makina 45 bin metrekare arsa üzerine kurulu toplam 20 bin metrekarelik kapalı alana sahip Gebze Muallimköy tesislerde üretim yapıyor. Kuzey Amerika’dan Uzak Doğu’ya kadar uzanan bir coğrafyada yer alan çelik fabrikalarına ekipman ve yedek parça üretimi yapan CVS Makina, aynı zamanda anahtar teslimi tesisler sunuyor ve “Fabrika yapan Fabrika” olarak adlandırılıyor. Çelikhane modernizasyonlarında mühendislik, danışmanlık ve taahhüt hizmetleri de CVS Makina’nın faaliyet konuları arasında yer alıyor.

Bilgi için: Message İletişim: Cem ÜLKER/ 0216 318 84 71-72/0 533 339 76 96
e-mail: cemulker@messageiletisim.com

Bu haber toplam 25789 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler