2010 YILINDA SUPSAN, SATIŞ VE ÜRETİMDE 20 BÜYÜME ELDE ETTİ

06 Ekim 2011 Perşembe 12:03
2010 YILINDA SUPSAN, SATIŞ VE ÜRETİMDE 20 BÜYÜME ELDE ETTİ
Türkiye'nin en büyük motor supabı üreticisi Supsan, 2010 yılında satış ve üretimde 20 büyüme kaydetti.
Türkiye'nin en büyük motor supabı üreticisi Supsan, 2010 yılında satış ve üretimde 20 büyüme kaydetti. Cirosu 20 milyon doları aşan Supsan'ın toplam satışları 6.5 milyon supap, ihracatı ise 3 milyon supap olarak gerçekleşti. 2011 yılında da başarısını büyüyerek sürdürmeyi planlayan Supsan, şimdi ihracatta Rusya'ya odaklanıyor.

Yüksek kalitedeki supap, gayd ve tırnakları ile sadece Türkiye’nin değil, dünyanın önde gelen otomotiv üreticilerinin tedarikçisi haline gelen Supsan, 40'ıncı yaşını kutladığı 2010 yılını satış ve üretimde 20 büyümeyle kapattı. Supsan, 2010 yılında 20 milyon doları aşan ciro elde ederken, toplam satışları 6.5 milyon supaba, ihracatı ise 3 milyon supaba ulaştı.

2010 yılı performansını değerlendiren Supsan Genel Müdürü Salih Alson şunları söyledi:

"2010 yılı sonuçlarımız Supsan'ın güçlü bir şekilde büyümeye devam ettiğini gösteriyor. Satış ve üretimde 20 büyüme elde ettik. Ürün gamımıza yeni ürünler ekleme yönündeki çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve hem Türkiye hem de yurtdışındaki müşterilerimize yüksek kalitede supap ürünleri sunuyoruz. 2011 yılında da ürün portföyümüzü genişleterek, üretimimizi ve satışlarımızı artırarak büyümeyi hedefliyoruz. Yurtdışında ise Rusya, Ortadoğu ve Orta Avrupa'ya ihracat yapmayı planlıyoruz."

Motor supabı, supap gaydı ve tırnaktan oluşan temel ürünlerine geçtiğimiz yıllarda takım conta, motor yatağı, supap fincanı, supap lastiği ve eksantrik mili ürünlerini de ekleyen Supsan, 2010 yılında da yeni ürün çalışmalarına aralıksız devam etti.

2010, Supsan için ödüllü bir yıl oldu

Başarılı bir yıl geçiren Supsan, 2010'da Borusan Grubu bünyesinde Yalın 6 Sigma projeleri için verilen ödüllerden Uzman Yeşil Kuşak projeleri kategorisinde birincilik, Siyah Kuşak projeleri kategorisinde ise ikincilik ödüllerini kazandı. Bunun yanı sıra Türkiye örnek Yalın 6 Sigma uygulayıcısı olarak gösterilen Borusan Grubu'nun grup içi değerlendirmesinde 8 yıl içinde üçüncü kez Yılın Yalın 6 Sigma Şirketi seçildi. 2010 yılında Yalın Üretim sistemine geçmesinin ardından da Supsan, Yalın Enstitü tarafından Türkiye'deki örnek uygulayıcılar arasında gösterildi. Ayrıca bağımsız bir kuruluş tarafından 4. kez gerçekleştirilen müşteri memnuniyeti araştırmasında, 2010 yılında dünya standartlarının ötesinde bir skor olan 92 puan ölçümlendi

2011 hedefleri arasında Rusya da bulunuyor

2010 yılında kapasitesini 10 milyon adede çıkaran Supsan, 2011 satış hedefini 7 milyon üzeri supap ve 25 milyon doları aşan ciro, 2011 - 2015 dönemi büyüme hedefi de 50 büyüme olarak belirledi. Yeni ürün çalışmalarını inovasyon başlığı altında değerlendiren Supsan, ürün gamlarını geliştirme çalışmalarına devam ediyor.

Supsan, yurtdışındaki faaliyetlerine yedek parça pazarından başlayarak sonrasında ana sanayiye parça tedarik etmeyi planlıyor. Ayrıca yedek parça segmentlerinde ciddi potansiyeli olan Ortadoğu, Doğu Avrupa ve Rusya’ya ihracatını artırmayı amaçlıyor.
Bu haber toplam 21377 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler