MAKİNE ÜRETİMİNDE 21. YÜZYIL YAKLAŞIMI

06 Ekim 2011 Perşembe 12:53
MAKİNE ÜRETİMİNDE 21. YÜZYIL YAKLAŞIMI
HAS Group, sadece tekstil makineleri sektöründe değil diğer sektörlerde de faaliyet gösteren bir grup firmasıdır.
HAS Group, sadece tekstil makineleri sektöründe değil diğer sektörlerde de faaliyet gösteren bir grup firmasıdır.
Gelişme süreci sırasında, Türk piyasası için destek sağlamaya odaklanmış ve rekabet güçlerini artırmak için üretimlerinin kalitesini yükseltme ihtiyacı hisseden müşterileri tarafından istenilen teknolojik imkanlar için Avrupa'daki, özellikle İtalyan piyasasındaki arayışı gözlemleyerek, iş yapmaya başlamıştır.

Türk piyasasında üstlendiği hacim bağımsız bir yerel üretim birimi oluşumu üzerine yönelmesine neden olmuştur. Bunu hem İtalyan prosesini tekrar eden hem de personel eğitimini kapsayan üretim yöntemleri ve modellerini formüle ettiği bir İtalyan üreticisi ile birlikte başarmıştır.

Kalite seviyesini yükseltmek zorunda olan ve hızla genişleyen bir piyasa ile yakın bir şekilde çalışmak HAS Group firmalarına geçmiş deneyimlerine dayanarak şu anda dünya çapında sunulan kendi çözümlerini planlamak, yürütmek ve test etmek için bir imkan sunmuştur. Üzerinde anlaşma sağlanan kalite seviyesini garantilemek ve o zamana kadar dağıtılan ekipmanların kalitesi ile rekabet edebilmek için ayrı bir üretim birimi mekanik bileşenler için kurulmuştur.

Bunlardan ikincisi komple torna ve frezleme makineleri ile işlemek için lazer kesme sistemleri ve CNC imalat makinaları kullanılarak çelik plakaları işleme ve çalışma merkezleri kullanılarak hem büyük çaplı hem de küçük parçaları işlemek için birinci kalite ekipmanlarla donatılmıştır.

Üretim kapasitesini ve çeşitliliğini optimize etmek için bu mekanik konstrüksiyon firması farklı sektörlerde çalışarak deneyimlerini genişletme ve tekstil makinelerine adanan üretiminin genel kalitesini yükseltme fırsatını yakalamaktadır. Bu kompleks realitenin varlığı potansiyeli fark eden ve sistemleri için parçaların üretimine neden olan işbirlikleri kuran Avrupalı üreticiler ile ortak çalışmalara imkan sağlamıştır.

Özellikle, grup dünya çapında farklı ülkelerde üretilen ve kurulan tesislere sunmak için kendi makina imalat hattını geliştirmiştir. Bu da şu anda HAS Group tarafından uluslararası olarak pazarlanan, geleneksel tekstil terbiyesi için RAM makinasını ortaya çıkarmıştır. Kurulum ve satış sonrası hizmeti için orijinal destek yapısı tarafından desteklenen bu yeni üretim olanakları dünya çapında uzman ve güvenilir bir partneri temsil etmektedir çünkü hem dağıtılan ürünlerin yüksek kalitesini hem de yapılan yatırımların değerini korumak için güvenilir satış sonrası organizasyonunu garantilemektedirler.

HAS GROUP ailemizin Metal işleme ve makine üretimi konusunda yüksek teknolojiye yatırım yapan Mekanik Teknoloji A.Ş., makine üreticilerine dünya çapında rekabet imkanı sağlayan üst düzey üretim imkanları ile hizmet veriyor.

2005 yılında faaliyetlerine başlayan Mekanik Teknoloji A.Ş., yurtiçi ve yurtdışı pazarlara , yeni modellerini daha hızlı sunmak isteyen makine üreticilerine dünya çapında rekabet avantajı sağlıyor.


Üretimin tüm yüküne talibiz

Mekanik Teknoloji A.Ş, kardeş şirketiyle arasındaki bu özel stratejinin avantajlarını tüm dünyadaki makine üreticilerine de sağlamak amacındadır. Müşterilerimiz, Ar-Ge’sini kendi bünyelerinde geliştirmekte ve üretim için,10 milyon Euro yatırımla oluşturduğumuz yüksek teknolojimizden ve mühendis ağırlıklı üretim ekibimizden yararlanmaktadır. Bizim sayemizde, müşteri önerilerine süratli tepki verebilmekte, araştırma geliştirme ve pazarlama faaliyetlerine odaklanabilmektedirler. Üretim ve stok sorunlarından tamamen arındıkları için pazarlama, müşterimizin asli işi haline gelmektedir.

Sağladığımız avantaj özellikle hem yüksek hassasiyetin sağlanması, hem de boyut olarak büyük parça ve makinelerin üretilmesi süreçlerinde ortaya çıkmaktadır. Büyük parçalarda mikron hassasiyetinde işlenmesi ve bu işlemin uluslararası akreditasyona uygun şekilde kontrolü için firmaların, dünyada son yıllarda geliştirilmiş olan yeni nesil bilgisayar kontrollü, elektro-mekanik sistemlere milyon dolar düzeyinde yatırım yapması gerekmektedir. Mekanik Teknoloji A.Ş tam bu safhada devreye girerek, ana üreticiyi, makine, teknoloji ve üstün kalifiye personel riskinden kurtarmaktadır.

Mekanik Teknoloji A.Ş’nin en önemli özelliği, hayat boyu eğitim prensibiyle sürekli eğitimde olan personelinden kaynaklanmaktadır. Personelimiz, 90’lı yılların sonundan itibaren yılda birkaç kez yurt dışından ve içinden değerli Profesör ve danışmanlardan hem mesleki hem de kişisel gelişim eğitimleri almaktadır.


Büyük parçalarda mikron hassasiyetinde işlem

Firma olarak küçük boyutta yüksek teknoloji kullanımı gerektirmeyen parçalar ve makine yerine, mümkün olduğunca büyük boyutta ancak bilgisayar kontrollü ve çok eksenli makinelerde yapılabilecek çalışmalara talip olduğumuzu belirtmek isterim. Bu miktar olarak az olabilir, fakat bizce önemli olan her üreticinin yapamayacağı, yüksek teknoloji kullanımı gerektirmesidir. Bizi diğer fason üreticilerden ayıran ‘üretim farkımız’ budur. Bu nedenle müşterilerimiz çoğunlukla tekstil, savunma sanayi ve gemi, havacılık, demiryolu gibi ulaşım sektöründendir. Kuruluşumuzun makina parkı, sert döküm malzemelerini işleyebilmekte, özel amaçlar için dökülmüş özellikli metaller bu operasyonlar için dizayn edilmiş makina parkurunda birden çok işleme tabi tutulabilmektedir.

Mekanik Teknoloji A.Ş, aynı zamanda, yapılan anlaşmalar çerçevesinde müşterileri için hammadde stoku sağlayarak, anlık taleplere de hızla yanıt verebilmektedir.

Gizlilik anlaşması

Mekanik Teknoloji A.Ş’nin, pazarlama odaklı üretici şirketler için hizmetleri de bulunuyor. Sadece makina parçalarını üretmekle kalmıyoruz, istenildiğinde makinanın montajını da yapabiliyoruz. İş planı tanımlanmış tüm makinaları, fabrikamızdaki saç kaynak bölümündeki montaj hattımızda imal ediyoruz. Plandan montaja kadar tüm süreci yürüttüğümüz operasyonlarda, karşılıklı yapılan gizlilik anlaşmalarıyla, bir makinanın üretiminde edinilen tecrübeyi, bir başka makinanın üretiminde kullanmıyoruz.

Çorlu, Velimeşe’de kendine ait arazide inşa edilen yeni fabrikasında faaliyet gösteren Mekanik Teknoloji A.Ş, Nisan 2011 tarihinde TSE-EN ISO 9001-2008 sertifikasını yenilemiş diğer önemli belgelendirmeler içinde calismalarini yurutmektedir.

Bu haber toplam 23206 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler