ENDÜSTRİYEL BOYADA TEKONOLOJİK ÇÖZÜMLER POLİMİKS'TE

23 Mayıs 2012 Çarşamba 11:16
ENDÜSTRİYEL BOYADA TEKONOLOJİK ÇÖZÜMLER POLİMİKS'TE
Polimiks; 1987 yılında “Taç Boya” adıyla başta otomotiv olmak üzere sanayi sektörünün kaliteli boya ve yardımcı malzeme ihtiyacını karşılamak amacıyla kuruldu.
Polimiks; 1987 yılında “Taç Boya” adıyla başta otomotiv olmak üzere sanayi sektörünün kaliteli boya ve yardımcı malzeme ihtiyacını karşılamak amacıyla kuruldu. Taç Boya, tescilli markası olan “Polimiks” adını yaygınlaştırmak ve pekiştirmek amacıyla pazarlama şirketi olan Taç Boya Kimya San. Ltd.Şti.’ni 2009 yılında Polimiks Boya Pazarlama Ltd. Şti. olarak değiştirdi.

Kurulduğundan beri sürekli kendini yenileyen, ürün ve hizmet yelpazesini genişleten Polimiks, üretim, boyahane işletmesi, teknik servis ve satış-pazarlama faaliyetlerini birlikte yürütmektedir. Güçlenen yapısıyla Polimiks, ar-ge faaliyetleri ile üretim teknolojileri geliştirmeye odaklanmış, sanayi sektörünün geneline antikorozif sistemler, mermer ve inşaat sektörü için zemin kaplama ve güçlendirme ürünleri, elektrik sektörüne yönelik epoksi ve poliüretan döküm reçineleri ile kaplama sistemleri geliştirmiştir. Polimiks ayrıca özel ürünleriyle daha geniş ve spesifik uygulama alanlarının ihtiyaçlarını da karşılamaktadır.

Polimiks, TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programı çerçevesinde gerçekleştirdiği “Su Bazlı Ses ve Isı İzolasyon Kaplama Malzemelerinin Geliştirilmesi Projesi” ile “Nano Teknoloji” alanında önemli bir başarıya imza atarak sektörün öncü firmaları arasında yer alıp, tecrübesi, uzmanlığı, gelişen ve genişleyen ürün yelpazesi ve dinamik çalışma kültürü ile sektörün “Teknolojik Çözüm” arayışlarına yanıt veren bir kurum olarak Rusya ve Türki Cumhuriyetler pazarına da ihracat yapmaktadır.
Bu haber toplam 27790 defa okunmuştur