YAGESAD ile Çelik İşleme Merkezi Projesi İmzalandı

10 Eylül 2012 Pazartesi 13:03
YAGESAD ile Çelik İşleme Merkezi Projesi İmzalandı
Yapısal Çelik Eğitim ve Araştırma Merkezi (YAÇEM); Yalova Gemi Sanayicileri Derneği (YAGESAD)’ın Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Yalova Çelik İşleme Merkezi Fizibilite Raporu” ihalesini kazandı.
Fizibilite Raporunun hazırlanmasına ilişkin sözleşme 2 Ağustos 2012 tarihinde YAGESAD ile YAÇEM arasında imzalandı. Sözkonusu fizibilite projesi YAÇEM'in girdiği ve kazandığı ilk ihale olma özelliğini de taşımaktadır.

Yalova’yı tarımcılık, tersanecilik ve kimyasal üretimlerinden sonra çelik yapılar konusunda da öne çıkarmayı hedefleyen, işbirliği-güçbirliği konseptine Türkiye çapında örnek oluşturmayı hedef alan proje; 1.000 kişiye istihdam alanı yaratmayı, çeşitli branşlara hizmet veren çelik imalat sektöründe yıllık 400.000 ton işlemeyi ve yılda 10.000 konut üretmeyi, ihtiyaç halinde kısa sürede bu kapasitesini 25.000 konuta çıkarmayı ve en kısa zamanda karbon elyaflı kompozit sektöründe de öncü isimlerden olmayı hedefliyor. Diğer bir deyişle, Yalova bir dünya şirketi yaratmaya hazırlanıyor.
Bu haber toplam 20984 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler