Hasan USLU: Türk sanayisine “Metal Market” hizmeti veriyoruz

09 Ocak 2013 Çarşamba 12:43
Hasan USLU: Türk sanayisine “Metal Market” hizmeti veriyoruz
Ankara Alüminyum Metal San. Tic. Ltd. Şti. 1989 yılında Hasan Uslu ve ortağı tarafından kuruldu. Öğrenimini Ankara İktisadi Ticaret İlimleri Akademisi’nde tamamlayan Hasan Uslu, 1979 yılında metal sektörüyle tanıştı. 10 yıl tecrübe edindikten sonra kendi firmasını kurdu, 2000 yılında şirketi devraldı.
Ankara Alüminyum Metal San. Tic. Ltd. Şti. 1989 yılında Hasan Uslu ve ortağı tarafından kuruldu. Öğrenimini Ankara İktisadi Ticaret İlimleri Akademisi’nde tamamlayan Hasan Uslu, 1979 yılında metal sektörüyle tanıştı. 10 yıl tecrübe edindikten sonra kendi firmasını kurdu, 2000 yılında şirketi devraldı. Kuruluşundan bu yana, şirket için hep küçük adımlar belirleyerek, emin adımlarla yola devam etti. Ankara Alüminyum Metal San. Tic. Ltd. Şti. sektöründe, Paslanmaz, Pirinç ve Alüminyum malzeme çeşitlerini uygun şartlarda bir arada bulundurarak ve teknik bilgi desteği sunarak, müşterilerinin bu malzemeleri tek noktadan temin edebilecekleri bir metal merkezi hizmeti sunuyor. Firmanın kurucusu ve Genel Müdürü Hasan Uslu firmalarıyla ilgili bilgileri dergimizle paylaştı.

Ankara Metal bünyesinde hangi ürünler bulunuyor?

Şirketimizin ürün yelpazesinde Paslanmaz 304,309,310,316,420,430 kalitelerde Levha, Rulo, Çubuk, Lama, Köşebent, Boru, Profil çeşitleri, Alüminyum Alaşımlı 1mm – 300 mm arası 5083,5754,7075 Levha, 5000-6000-7000 Grubu Çubuk,Rulo, Boru, Özel Sanayi Profilleri,Folyo çeşitleri, Pirinç Çubuk, Levha, Lama, Kare, Şerit çeşitleri, Bakır Boru, Çubuk, Tel, Şerit, Levha çeşitleri, Bronz Levha, Tel, Çubuk çeşitleri, Kalay Külçe ve Çubuk, Poliamid Levha ve Çubuk, Teflon Levha ve Çubuk, Kestamid Levha ve Çubuk, Yaylık Çelik Bant, Pirinç, Gümüş ve Alüminyum Kaynak Telleri bulunmaktadır.2008 yılı ve 2009’un ilk yarısında neler yaptınız, yılın ikinci yarısından neler bekliyorsunuz?

2008 yılı diğer yıllardan çok da farklılık göstermedi. Firmamız üç ana kalemde faaliyet göstermekte olduğu için, dönemsel olarak bir ana kalemdeki talep azalması, diğer kalemlere artış olarak yansıyor ve bu sayede dönemsel değişiklikler birbirlerini tamamlıyor. Firmamız, kuruluşundan bu yana 20 yıldır sektöründe faaliyet göstermekte olup, dönemsel değişikliklerin dengesini göz önüne alarak emin adımlarla yoluna devam etmektedir. 2009 yılı ile birlikte metal fiyatları yarı yarıya düşmüş olsa da hedefimiz bu yılda stok miktarlarımızı eksiltmeden, müşterilerimize hizmet vermeye devam etmektir. Yılın ikinci çeyreğinde piyasalar hareketlenmeye başladı ve satışlarımız pozitif yönde etkilendi. Bu pozitif yansımanın yılın ikinci yarısında da süreceği inancındayım. 2010’da ise sektörde ve ekonomide daha hareketli ve yoğun bir yılın bizleri beklediği kanaatindeyim.Son olarak ekonomik durgunluk hakkında neler düşünüyorsunuz?

Her ne kadar dünya çapındaki ekonomik kriz ülkemizde de etkilerini gösterse de, ülkemizin son yıllarda ki ekonomik sıçrayışını ve sanayideki gelişimini göz önünde tutarak, sıkıntılardan çabuk kurtulacağımızı düşünüyorum. 2010 yılında ise sermaye gücünü ve piyasadaki yerini koruyabilen firmaların çok önemli projeleri hayata geçireceğine inanıyorum.
Bu haber toplam 35567 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler