Avrupalı rakiplerini geride bırakan CVS Makina Mısıra çelikhane kuruyor ..

Avrupalı rakiplerini geride bırakan CVS Makina Mısıra çelikhane kuruyor ..
CVS Makina tarafından Mısıra komple çelikhane ihraç edilmesine yönelik anlaşma imzalandı.

CVS Makina tarafından Mısır’a komple çelikhane ihraç edilmesine yönelik anlaşma imzalandı. Mısır’lı yatırımcı firma Taybahsteel ile varılan anlaşmaya göre; CVS Makina, Gamasa Mansoura bölgesinde inşa edilecek çelikhanenin ark ocağı, pota ocağı, sürekli döküm makinası gibi teknik nitelikli ve üst düzey mühendislik gerektiren tüm ekipmanlarını üretecek. Tamamı Türk mühendislerince tasarlanan bu üretim sonucunda Türkiye’ye 20 milyon Euro döviz girdisi sağlanacak. Mısır’da kurulacak çelikhanenin mühendislik gerektiren tüm ekipmanları, Türkiye’de CVS Makina’nın 100’e ulaşan mühendis ekibiyle desteklenen taahhüt ve proje grubunca tasarlanacak ve detay projeleri çizilecek. Yine bu projedeki ekipmanların tamamı CVS Makina’nın Gebze’deki fabrikasında üretilecek ve Mısır’a taşınarak monte edilecek.

Dünya devleri Avrupalı mühendislik firmalarıyla kıyasıya rekabet ve işletme şartlarında en ekonomik ve verimli sonuçları taahhüt edebilmesiyle, makul fiyatları, hızlı teslim süresi ve kalitesiyle öne çıkarak projeyi üstlenen CVS Makina’nın bu başarısı büyük yatırım potansiyeline sahip Kuzey Afrika bölgesinde Türkiye için de önemli bir referans olacak. CVS Makina, Türkiye ve yurtdışında faaliyet gösteren çelik üreticilerine hizmet veren bir firma. CVS Makina 45 bin metrekare üzerinde kurulu toplam 23 bin metrekarelik kapalı alana sahip kendi tesislerinde üretim yapmakta. Kuzey Amerika’dan Uzak Doğu’ya kadar uzanan bir coğrafyada yer alan çelik fabrikalarına ekipman ve yedek parça üretimi yapan tesis, aynı zamanda anahtar teslimi tesisler ve sistemler sunmakta.

CVS Makina, mevcut demir çelik tesislerinin modernizasyonlarına mühendislik ve danışmanlık hizmetleri veriyor, fiilen modernizasyon işleri de yürütüyor.

Bu haber toplam 15039264 defa okunmuştur
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler