META-MAK Ankiros fuarına katılıyor

META-MAK Ankiros fuarına katılıyor
Kurulduğu yıldan beri Metalurji Sektöründe Avrupa’nın önde gelen makine, ekipman ve sarf malzemesi üreticilerinin Türkiye genelinde temsilciliğini yapan bir hizmet firmasıyız. Faaliyetimize, döküm sektörüne hizmet vererek başladık. Devamında demir-çelik, çelik konstrüksiyon, inşaat, tahribatsız muayene ile gözetim, demir dışı aluminyum ve bakır ekstrüzyon konularıyla portföyümüzü genişlettik. Böylece faaliyet alanlarımızı döküm, demir çelik, demir dışı ve tahribatsız muayene olarak 4 ana başlık altında düzenledik. Dünyanın çeşitli ülkelerindeki temsilcisi olduğumuz üretici firmalarımız ile, metalurji sektöründe en yüksek kalite ve verimliliğe sahip ürünlerin, satış ve satış sonrası hizmetini vermekteyiz. Misyonumuz müşterilerimizin güvenini ve memnuniyetini sağlamaktır.
Kurulduğu yıldan beri Metalurji Sektöründe Avrupa’nın önde gelen makine, ekipman ve sarf malzemesi üreticilerinin Türkiye genelinde temsilciliğini yapan bir hizmet firmasıyız. Faaliyetimize, döküm sektörüne hizmet vererek başladık. Devamında  demir-çelik, çelik konstrüksiyon, inşaat, tahribatsız muayene ile gözetim, demir dışı  aluminyum ve bakır ekstrüzyon konularıyla portföyümüzü genişlettik. Böylece faaliyet alanlarımızı döküm, demir çelik, demir dışı ve tahribatsız muayene olarak 4 ana başlık altında düzenledik.
Dünyanın çeşitli ülkelerindeki temsilcisi olduğumuz üretici firmalarımız ile, metalurji  sektöründe en yüksek kalite ve verimliliğe sahip ürünlerin, satış ve satış sonrası hizmetini vermekteyiz. Misyonumuz müşterilerimizin güvenini ve memnuniyetini sağlamaktır.
 
Tüm teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, temsilciliklerimize her geçen gün yenilerini ekliyoruz. Türk üreticilerinin dünya standartlarında üretim yapabilmesi  amacıyla, hizmetlerimizi fuar katılımları, kongre ve seminerlerle zenginleştiriyoruz. 16-19 Ekim tarihlerinde Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenen Ankiros 2008 fuarında H2 C2 standında tüm ziyaretçilerimizi bekliyoruz. Son olarak Çin Halk Cumhuriyeti’nden Shangai JIERU Heavy Industry Equipment Co. Ltd. firması ile birlikte çalışmaya başladık. Bundan böyle alüminyum döküm ve hadde hatlarında JIERU ile yolumuza devam edeceğiz.  Halen temsilciliklerini sürdürdüğümüz ABP Induction Systems (indüksiyon fırınlarında), MINCO Group (oksijen ve sublans probları ile hidrovas sistemleri), PEEL JONES (yüksek fırın tüyereleri), STILKERIEG (curuf tıkacı ve deflux sistemeleri), TYK (sürekli döküm refrakterleri) firmaları temsilciliğine ilaveten JIERU firması ile birlikte hizmet ağımızı  genişletmiş olduk.
 
Türk Sanayicisinin ihtiyaçlarına cevap verecek olan JIERU; alüminyum döküm hattı, alüminyum hadde, folyo haddesi, gerdirme hattı, dilme hattı, boy kesme hattı, çift kat haddesi, kenar kesme ve sarma makinası, alüminyum levha, sac ve folyo temizleme makinası ve bunlara ait yedek parçalarıyla kaliteli bir ürün yelpazesi sunmaktadır.  
 
Alüminyum Levha Döküm Hattı
 
Döküm makinası, alüminyum sürekli dökümü ve alüminyum ruloların haddeleme işlemi için gereken ruloların üretimini sağlar. Sürekli levha döküm prosesi, sıcak hadde işlemindeki ingot döküm, homojenizasyon, kesme, ısıtma ve sıcak haddeleme gibi ara işlem kademelerini ortadan kaldırarak, tek bir aşamada döküm işlemini tamamlar.
 
Sıcak haddeleme ile karşılaştırıldığında düşük yatırım ve çalışma maliyetleri sayesinde rulo döküm öne çıkar. Yumuşak ve orta sertlikteki alaşımların üretimi için de çeşitli boyutlardaki ünitelerin kurulum kolaylığı ile avantaj sağlamaktadır. Ayrıca sürekli döküm ile büyük ölçüde enerji tasarrufu sağlaması, çalışma kolaylığı ve şerit genişliklerinin ayarlanabilir olması dikkat çekicidir. Son olarak yüksek miktarlarda hurdanın reverber fırınına şarj edilebilmesi imkanını yaratır.
 
Özellikler
Döküm merdanesi çapı (mm)
Ф 500~1250
Döküm malzemesi
Alüminyum ve alaşımları
Döküm merdanesi genişliği (mm)
500~2300
Çıkış kalınlığı (mm)
5.5~10
Çalışma hızı (mm/dk)
800~1500
Rulo ağırlığı (kg)
1000~25000
Rulo dış çapı (mm)
Ф 2500 max.
Elektrik kontrol sistemi
ABB, Siemens, EURO, Omron
 
 
Alüminyum Soğuk Hadde
Döküm prosesinde ve sonrasında sıcak haddelemede 6-10 mm kalınlıklarına gelen alüminyum rulolar soğuk haddeye alınır. Soğuk haddede işlem görmüş olan bu ürünler ise, çeşitli proseslerden geçerek sac, şerit, folyo, kutu ve değerli ham maddelerin üretilmesinde kullanılır. İşlemde kullanılan merdanelerin ölçülerine bağlı olarak ürün ve üretim prosesi de değişiklik gösterir. Hadde hattı 4-High haddesidir.
 
 
Özellikler
İşlem görecek malzeme
Alüminyum ve alaşımları
Giriş kalınlığı (mm)
10 max.
İş merdanelerinin çapı
Ф 280~600
Giriş genişliği (mm)
1000~2300
İş merdanelerinin genişliği (mm)
800~2500
Rulo dış çapı (mm)
Ф 2500 max.
Destek merdanelerinin çapı
Ф 600~1500
Rulo ağırlığı (kg)
30,000 max.
Destek merdanelerinin genişliği (mm)
750~2450
Hazırlık haddesi çıkış kalınlığı (mm)
0.1~4.0
Haddeleme yöntemi
Tek yönlü
Finiş haddesi çıkış kalınlığı (mm)
0.05~0.6
Hadde hızı (m/dk)
1500 max.
Çıkış genişliği (mm)
950~2250
 
Erol Turgut
Metalurji Mühendisi
Grup Satış Müdürü
META-MAK Metalurji Makine Mümessillik LTD. ŞTİ.
Bu haber toplam 25545 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler