Erdemir Grubu’na Sürdürülebilirlik Direktörü Erdemir'de Yeşil Atama

27 Mart 2015 Cuma 10:54
Erdemir Grubu’na Sürdürülebilirlik Direktörü Erdemir'de Yeşil Atama
2015 yılında 50. yılını kutlamaya hazırlanan ve yeşil ekonominin itici gücü olan çelik sektöründe faaliyet gösteren Erdemir Grubu, sürdürülebilirliğin iş süreçlerine entegrasyonunu sağlamak üzere kurduğu “Sürdürülebilirlik Direktörlüğü” görevine Aygül Özsu’yu getirdi.

2015 yılında 50. yılını kutlamaya hazırlanan ve yeşil ekonominin itici gücü olan çelik sektöründe faaliyet gösteren Erdemir Grubu, sürdürülebilirliğin iş süreçlerine entegrasyonunu sağlamak üzere kurduğu “Sürdürülebilirlik Direktörlüğü” görevine Aygül Özsu’yu getirdi. Çalışma hayatına 1995 yılında Erdemir'de çevre mühendisi olarak başlayan Aygül Özsu, Erdemir Grubu’nun enerji verimliliği, yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelme, sıfır atık, malzeme verimliliği gibi yeşil ekonominin odağında yer alan önceliklerine ek olarak tedarik zincirinin çevreye etkileri konularında şirket politikasını belirleyip yönetecek.

Türkiye’den doğan “dünya klasında bir global endüstri markası” olma hedefine adım adım ilerleyen Erdemir Grubu’nun çatısı altında kurulan “Sürdürülebilirlik Direktörlüğü görevine Aygül Özsu atandı. 20 yıl önce Erdemir Grubu’nda çevre mühendisi olarak çalışmaya başlayan Özsu, ilerleyen dönemlerde Çevre Yönetim Başmühendisi ve Çevre Müdürü görevlerini de üstlendi. 2003 yılında yüksek lisansını tamamlayarak, çevre yüksek mühendisi unvanını alan Aygül Özsu, Erdemir Grubu dışında da çevre ile ilgili birçok platformda aktif görev aldı. 2006 yılında TÇÜD tarafından TOBB Çevre ve İklim Değişikliği Başkan Yardımcılığına seçilen Özsu, 2014 yılında da Çelik Üreticileri Derneği Çevre Komitesi Başkanlığı görevini üstlendi. Uzun yıllardır WSA’nın çevre ile ilgili komite ve çalışma birimlerinde Erdemir Grubu’nu aktif olarak temsil eden Özsu, 2015 yılı itibariyle şirket çatısı altında kurulan Sürdürülebilirlik Direktörlüğü görevine getirildi.

Çelik sektörünün çevre duayeni olarak Erdemir Grubu’nun sürdürülebilirlik performansının geliştirilmesine yönelik çalışmalarda bulunacak Aygül Özsu’nun çelik sektöründe çevre performansının ölçülmesi ve izlenmesi, süreç yönetimiyle çevre koruma anlayışı, Çevre Mevzuatı, iklim değişikliği konularında ulusal ve uluslararası konferanslarda sunumları ve bildirileri bulunmaktadır.

Bu haber toplam 15458 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler