Savaş Yaşar, Borusan Lojistik Uluslararası Taşımacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu

07 Temmuz 2015 Salı 15:38
Savaş Yaşar, Borusan Lojistik Uluslararası Taşımacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu
20 yılı aşkın bir süredir lojistik sektörünün çeşitli alanlarda görev alan Savaş Yaşar, Borusan Lojistik Uluslararası Taşımacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Savaş Yaşar, 2014 yılından bu yana Borusan Lojistik Uluslararası Taşımacılık Satış Grup Müdürü olarak görev yapıyordu.

Türkiye Lojistik sektörünün lider firması Borusan Lojistik’in, Uluslararası Taşımacılık iş birimi Genel Müdür Yardımcılığı’na Savaş Yaşar atandı. 20 yılı aşkın bir süredir lojistik sektörünün çeşitli iş birimlerinde hizmetleri bulunan Yaşar, Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra 1992 yılında Efes Pilsen ile çalışma hayatına atıldı. Ardından 17 yıl boyunca DHL Worldwide Express’de satış ve operasyon fonksiyonlarında kritik görevler üstlenerek devam eden Savaş Yaşar, 2005-2014 yılları arasında DHL Türkiye Operasyon Direktörü olarak görev aldı. Aralık 2014 itibarı ile Borusan Lojistik ailesine Uluslararası Taşımacılık Satış Grup Müdürü olarak katılan İleri derecede İngilizce ve Fransızca bilen Yaşar, evli ve bir çocuk babasıdır.

Lojistik Sektörünün Devi…

Türkiye’nin lider ve öncü lojistik şirketlerinden Borusan Lojistik, hizmet yelpazesini genişletmek ve Uluslararası Taşımacılık alanındaki gücünü pekiştirmek adına 2012 yılı, Aralık ayında yine Türkiye lojistik sektörü lider firmalarından Balnak satın almasını gerçekleştirmiş ve bu satın alma ile Türkiye’nin en büyük lojistik şirketi konumuna gelmiştir.

Satın almanın ardından Borusan Lojistik’in ilk adımı, yurt içi lojistik hizmetlerinde zirvede yer alan “Borusan Lojistik” hizmet anlayışını Uluslararası Taşımacılık Hizmetlerine de taşımak oldu. Bu doğrultuda Uluslararası Taşımacılık Organizasyonunu daha etkin bir noktaya getirmek için satış yapısını, birimlerin uzmanlıklarına göre özelleştirildiği yenilikçi bir modele dönüştürdü. Tüm satış ekibi, Borusan Lojistik ve Sabancı Üniversitesi’nin birlikte kuruma özel olarak tasarladığı bir eğitim ile güçlendirildi. Borusan Lojistik Uluslararası Taşımacılık alanındaki yapılanma sürecinin son adımını ise Genel Müdür Yardımcılığı’na Savaş Yaşar’ı atayarak gerçekleştirdi.

2015 yılı markanın, Uluslararası Taşımacılıkta Avrupa’da büyüyeceği ve aynı zamanda taşımacılık ağını Ortadoğu ve Bağımsız Devletler Topluluğu bölgesindeki varlığı ile genişleteceği bir yıl olarak planlanıyor.

Hızlı hizmet ve takip sistemleri ile güvenilir bir çözüm ortağı olan Borusan Lojistik; Uluslararası Taşımacılık Hizmetleri kapsamında karayolu, denizyolu, demiryolu, havayolu ve İntermodel/Multimodel taşımacılığında ithalat ve ihracat operasyonları gerçekleştiriyor.

Borusan Lojistik Hakkında
1973 yılında kurulan Borusan Lojistik, 2000 yılından bu yana "entegre lojistik hizmet sağlayıcı" olarak Lojistik Hizmetleri(Türkiye), Liman Hizmetleri, Uluslararası Taşımacılık Hizmetleri ve Yabancı Ülkeler Lojistik Hizmetleri olmak üzere dört stratejik alanda hizmet vermektedir.

Borusan Lojistik, istihdam yarattığı 4000 kişi, 400 bin metrekareyi aşan kapalı depolama alanı, 4 kıtadaki 6 şirketi, Türkiye genelinde ki 77 kara nakliye ve 15 aktarma ofisi, günde gerçekleştirdiği 3000 seferi aşan operasyon hacmi ve sayıları Avrupa’da 100'ü aşan uluslararası acentesi ile Türkiye lojistik sektörünün lideri konumundadır. Marka önümüzde ki 10 sene içinde ilk 10 Global Lojistik Firması arasında yer almayı hedeflemektedir.

Bu haber toplam 11235 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler