Tüzün Çelik Boru ve Profil: Kaliteli Üretim Yapıyoruz

22 Eylül 2016 Perşembe 12:00
Tüzün Çelik Boru ve Profil: Kaliteli Üretim Yapıyoruz
Yüksek kalitedeki ürünleri ile tanınan Tüzün Çelik Boru ve Profil San. ve Tic. A.Ş. 1974 yılında kuruldu. Karbon çeliğinden üretim yapmaya başlayan firma 15 yıl evvel makina parkurunda değişikliğe giderek üretimini paslanmaz boru – profil olarak değiştirdi.

Yüksek kalitedeki ürünleri ile tanınan Tüzün Çelik Boru ve Profil San. ve Tic. A.Ş. 1974 yılında kuruldu. Karbon çeliğinden üretim yapmaya başlayan firma 15 yıl evvel makina parkurunda değişikliğe giderek üretimini paslanmaz boru – profil olarak değiştirdi.

Profiller 400 grit taşlanmış yüzeyli, borular 80 - 600 grit taşlanmış yüzeyli veya ayna polisajlı olarak verilebiliyor. Müşterilerden 160mm çapa kadar boruları fason parlatma işleri de kabul ediliyor. Konstrüksiyon amaçlı, yüksek frekans endüksiyon kaynaklı paslanmaz çelik boru - profiller sanayinin birçok farklı alanında kullanılıyor. Diğer bir avantajı ise dekoratif özellikleri sebebiyle yapılarda kapı, parmaklık gibi yerlerde kullanılan ürünlerin bakım gerektirmemesi… Ancak kullanım yerine göre yaygın olan AISI 304 kalite yerine diğer kalitelerin de kullanılabileceği, görünümü aynı olan bu malzemelerin aralarında ciddi fiyat farklarının olduğu da unutulmamalı. Bu sebeple kaynağı belli olan, sertifikaya sahip ürünleri tercih etmek çok önemli.

Son yıllarda çok talep gören radyo frekans kontrollü uzaktan kumanda sistemleri ve dijital vinç kantarlarının da ana ithalatçısı konumundaki Tüzün A.Ş., dağıtım ve servis için kurulmuş olan Uting’e ürün vermekle beraber bayilere doğrudan toptan satış da yapıyor.

Yeni ürünler çıktıkça piyasa talebine uygun olarak ürün yelpazesinde genişleme gösteriyor. 2016 yılı itibariyle kalibrasyon sertifikası ve CE’ye sahip 50 ton ve 100 ton kapasiteli vinç kantarları ve dinamometreler stoklara girmiş olup gerektiğinde hemen teslim edilebiliyor. Dâhili yazıcıya sahip olmaları cihaz üzerinden anında barkodlu tartım fişi verilmesini sağlıyor. Çoklu tartımların saat ve tarih dökümlü toplam fişini almak ise mümkün. Uzaktan kumanda sistemlerinde ise sanayimizdeki en eski ve yaygın sistemlerin başında gelen Alpha 500 serisini geliştirdi ve Alpha 600 olarak yerini almaya başladı.

Yeni 600 serisi 500’lerle uyumlu olduğundan Alpha 600 sisteminden bir yedek vericinin Alpha 500 sisteminde kullanılması mümkün olabiliyor. Temassız hızlı şarj, her gün şarj etmeyi gerektirmeyen, yoğun kullanımda dahi 15 günlük şarj kapasitesine, 68 farklı kanal ve bir milyonu aşkın ID’ye (özgün-şifre) sahip A600 sistemleri koruma lastikleriyle kullanım esnasındaki darbelerden mükemmel şekilde korunuyor. Uzaktan kumanda sistemleri gelişen teknoloji, günlük yaşantımıza kolaylıklar getirdiği gibi çalışma ortamında da verimlilik ve hızın yanı sıra iş güvenliği sağlıyor.

‘Verimlilik’ ve ‘hız’ bir işletme için ne kadar vazgeçilmez ise ‘iş güvenliği’ de bu iki kavramın ayrılmaz bir parçası. En yaygın kullanım alanı, hollerin içindeki vinçler. İhtiyaç durumunda gerekli yedek parçaları beklemeden tedarik edebilmek, kaliteli ve hızlı bir servis - bakım hizmeti alabilmek ise çok önemli. Konuyla ilgili birtakım açıklamalarda bulunan Tüzün A.Ş. Şirket Müdürü Suna Arıkboğa: “Piyasada Çin menşeili, güvenli olmayan ve bir yerlerden bir parti mal şeklinde alınmış olan kumanda sistemleri mevcut. Bunlar için gerçekte ne servis ne yedek parça mevcut. Vinç kantarlarında durum daha da vahim.

Doğruluklarını kanıtlayan bir kalibrasyon sertifikasına sahip olmadıkları gibi tartım için ucuna mal asılan Çin menşeli kantarların neredeyse tamamının kancaları da CE damgasız ve sertifikasız. Bir denemeden sonra, bunları bilerek veya tesadüfen almış kullanıcıların daha sonra işlerini ve can/mal güvenliklerini tehlikeye atmak istemediklerinden iyi bir kalite fiyat dengesine sahip olan CE/R&TTE sertifikalı firmamız ürünlerini tercih ettiklerini görmek memnuniyet verici. Bu konuya değinmekteki amacımız kullanıcıların alımlarını bilinçli yapmalarına yardımcı olmak için onları bilgilendirmek. Hayat güzel ve onu riske atmaya değmez.”

Bu haber toplam 9191 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler