Standart Civata: Ülkemizin Dört Bir Yanında Faaliyet Gösteriyoruz

11 Ekim 2016 Salı 11:05
Standart Civata: Ülkemizin Dört Bir Yanında Faaliyet Gösteriyoruz
Standart Cıvata Genel Müdürü Caner Melek ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Sorularımıza geçmeden önce firmanızın kuruluşu ve bugünlere gelişi hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

1982 yılında kurulan Standart Cıvata A.Ş. kurulduğu günden bugüne sektörün lider firmalarından biri olarak sektöre yön veriyor. Firmamız 10 Ekim 2011 tarihinden bu yana Çiğli Atatürk Organize Sanayi bölgesinde 10.000 m2’si kapalı alan olmak üzere toplam 20.000 m2 alanda hizmet veriyor. Ayrıca 18.000 palet depolama, satış ve pazarlama tesislerimize ilave olarak İstanbul Tuzla Deri Organize Sanayi bölgesinde 6.000 palet kapasiteli, 3.650 m2 kapalı olmak üzere toplam 5.000 m2’lik İstanbul şubemiz faaliyetlerini sürdürüyor.

Standart Cıvata A.Ş. bölgedeki jeopolitik unsurlara rağmen sektörün lider firmalarından biri olarak, Türkiye genelinde 7 ana bölgedeki 58 ilde yerleşik pazarlama ve satış kadrosuyla hizmet veriyor. Sektöründe lider üretici konumunda bulunan ve yıllık 100.000 ton üretim kapasitesine sahip olan “Norm Group” desteğini de yanına alan firmamız, Haziran 2014’te faaliyete geçen Türkiye’nin ilk entegre vida üretim tesisi “MS Vida Makina ve Sanayi Ticaret A.Ş”nin kurulmasına vesile oldu.

Demir çelik sektörüne yönelik vermiş olduğunuz hizmetleri bizlerle paylaşır mısınız?

Yıllık 100.000 ton üretim kapasitesine sahip grup firmamız, Norm Cıvata A.Ş.’nin desteğini de arkasına alarak uzman kadrosuyla otomotiv, otomotiv yan sanayi, beyaz eşya ve araç üstü ekipmanları gibi ana sanayi kolları dışında; ziraat aletleri, makina sanayi, gemi sanayi, inşaat sektörü, çelik yapı ve mobilya sektörleri vb. pek çok sektöre hizmet veriyor.

Sektöre sunduğunuz en yeni ürünlerinizden, özelliklerinden ve getirdiği avantajlardan bahseder misiniz?

Sektörel bölümlerimizde; tüketici, pen, mobilya ve paslanmaz vb. her türlü özel parçayı kendi üretim tesislerimizde üreterek müşterilerimize sunabiliyoruz. Farklı tiplerde bijon, saplama, burç, perçin, pim, kaynak cıvataları ve somunları; perçinli somun, trifon, rondelalı cıvatalar ve kaliper cıvatalarını ilgili sektörlere sunabiliyoruz. Norm markalı ilk patentli ürünümüz olan “Norm EST” ile ürünün kendiliğinden diş açma özelliği sayesinde montaj çalışmalarında çok büyük zaman ve maliyet avantajı sağlıyor.

Satış öncesi ve satış sonrası hizmetleriniz hakkında bizi bilgilendirir misiniz?

Sektöründe TSE / EN İSO 9001 - 2000 kalite belgelerini alan ilk firma olan şirketimiz ürün ve hizmet kalitesini tescil ederek bunu uzun yıllardır başarı ile devam ettiriyor. Firmamız tüm süreçlerini 2000 yılından itibaren Canias ERP sistemiyle yönetmeye başladı bu sistemle bilgi ağını tüm müşterilerine azalan stok kontrol, satış sonrası hizmet ve fiyat politikasında yepyeni bir sayfa açtı. Firmamız 2006 yılından itibaren metal sektöründeki üretici firmalara home depo & kanban sistemlerini alt yapısı müsait tüm müşterilerine sunarak sektörde global ve güçlü bir firma olma yolunda hız kesmeden ilerlemeye devam ediyor.

Geçmiş yıllara oranla ülkemizdeki demir çelik ve diğer metal mamullerinde üretici firma sayısı arttı. Bu durum size ve sektöre nasıl yansıdı?

Geçmiş yıllara oranla demir çelik ve diğer metal makinalarda sektör her ne kadar kendini geliştirse de yeteri kadar kaliteli tedarikçinin olmaması, kalitede hala sıkıntıların olması, haksız rekabetin önüne geçilememesi gibi sorunlarla mücadele ediyor.

Firmanızın sektördeki konumu, pazardaki gücü hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Metal sektöründeki kurumsal firmalar ile uzun yıllardır çalışan firmamız, pazar payını belirlemiş olduğu hedefler doğrultusunda arttırarak kendi alanında lider bir firma olmak için metal sektöründe çözümün bir parçası olmayı hedefliyor.

Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz plan ve projeleriniz neler?

Son 5 yıldır sektörel yapılanmalara önem veren firmamız, 2016 yılı ve sonrası yıllarda katma değeri ve devamlılığı olan ve kendi iş alanı ile ilgili yeni branşlarda yapılanma ve uzmanlaşmayı hedefliyor. 2016 yılında firma olarak iç piyasada yakaladığımız pazar liderliğini, globalleşerek Avrupa’da da yakalamak ise en büyük hedefimiz… STD olarak metal sektörü gibi uçsuz bucaksız bu bakir piyasada yıllardır trendi değil ihtiyacı öngörerek faaliyet gösteriyoruz. İyi futbol iyi oyuncularla oynanır. İyi işler ise iyi insanlarla yapılır. Özverili, çalışkan çok iyi bir ekibe sahibiz. ‘’Hayat tercihlerimizin toplamıdır ‘’demiş Albert CAMUS. Büyük ya da küçük attığımız her adım geleceğimizi şekillendiriyor. Pazar payımızı artırmak adına yatırımlarımız sürekli devam ediyor. Yatırımı sadece fiziki düşünmeyelim müşteri portföyümüzü de her geçen gün artırıyoruz.

Son olarak şunları söylemek istiyorum; sadece ihtiyacınız olan parçayı size sunabilmek için değil, “çözümün bir parçası” olabilmek için 35 yıldır, çözümün bir parçasıyız.

Bu haber toplam 8651 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler