Öznur Paslanmaz istikrarlı büyümesini sürdürüyor

03 Nisan 2017 Pazartesi 14:26
Öznur Paslanmaz istikrarlı büyümesini sürdürüyor
1980 yılında Öznur Metal adı altında şahıs şirketi olarak faaliyete başladıklarını ve ardından değişen ticari koşullara uyum sağlamak adına 2010 yılında Limited Şirkete dönüştüklerini anlatan Yavuz Beller, bu dönüşümün ardından çalışma alanlarını da genişlettiklerini açıkladı.

1980 yılında Öznur Metal adı altında şahıs şirketi olarak faaliyete başladıklarını ve ardından değişen ticari koşullara uyum sağlamak adına 2010 yılında Limited Şirkete dönüştüklerini anlatan Yavuz Beller, bu dönüşümün ardından çalışma alanlarını da genişlettiklerini açıkladı. Daha önce 1600 metrekarelik alanda çalışmalarını sürdürürken bu alanı 4000 metrekareye çıkardıklarını açıklayan Beller, yeni yatırımlarına Lazer Kesim Makinasını ekleyerek faaliyetlerine devam ettiklerini belirtti. Beller, özellikle paslanmaz ürünlerin temiz kesilmesine özen gösterdiklerini belirterek, bu yıl Mersin sanayicisine daha iyi, daha hızlı, daha ucuz malzeme ve hizmet sunduklarını dile getirdi. Sipariş edilen malzeme ve ürünleri zamanında teslim etmek için altyapıyı oluşturduklarını ifade etti.

Endüstriyel malzeme satışı gerçekleştirdiklerini de anlatan Yavuz Beller, 2 bin civarında ürün çeşidine sahip olduklarını, temel hedeflerinin kaliteli ve sertifikalı çelik ürünlerinde hizmet vermek olduğunu bildirdi. Paslanmaz malzemelerde birinci sınıf malzeme getirilmesi sonucu müşteri memnuniyetinin arttığına dikkat çeken Beller, bu sayede eleştirilerin azaldığını ifade etti. Özellikle paslanmaz sac malzemelerinde çok ciddi kalite farklılıkları olduğunu hatırlatan Beller, bu konuda son kullanıcının dikkatli olmasını, ürünleri alırken tercihlerini özellikle sertifikalı olanlardan yana kullanması gerektiğini açıkladı. Bu doğrultuda kaliteyi ve güvenirliği artırmak amacı ile malzeme kalitesi ve kimyasal analizini saptamak için spektral analiz cihazı ile hizmet vermeye 2017 yılından itibaren başlayacağını ifade eden Beller, böylece yaşanabilecek problemlerin önüne geçileceğine vurgu yaptı. Ürün çeşitliliğini artırdıklarını ve müşterinin aradığı her türlü ürünü temin etme kapasitesine sahip bir metal markete dönüştüklerini anlattı.

Dövizdeki istikrarsızlık uzun vadeli satışların önünü tıkıyor

Döviz kurlarındaki hareketlilik ve beraberinde gelen fiyat istikrarsızlığının demir çelik sektörünü sıkıntıya soktuğunu anlatan Öznur Paslanmaz Genel Müdürü Yavuz Beller, sektörde uzun vadeli satışların önünün tıkandığını söyledi. Emtia piyasasında yakın zamanda TL ile alışveriş olmamaya başlayacağını kaydeden Beller, “Doların belirli aralıkta dahi olsa değişken olması fiyat sabitliğinin korunmasını engelliyor” dedi. Satıcıların dalgalanmalardan kendisini korumak adına fiyatları yüksek tutması gerektiğine değinen Beller, bu durumun da fiyat dengesizliklerini beraberinde getirdiğini ve sektörde taleplerin daralmaya başlamasına yol açtığını söyledi. Kurun dalgalanmasından kaynaklanan fiyat yüksekliğinin bu yılın sonuna kadar devam edeceğini tahmin ettiğini kaydeden Yavuz Beller, “Piyasa bu şartlar altında ya peşine dönecek ya da vade farkları, kur farkları hesaplarını iyi yapamayan firmalar bedelini acı şekilde ödeyecek” değerlendirmesini yaptı.

Firma olarak mevcut sıkıntıları ortadan kaldırmak adına kaliteli hizmet vermeye özen gösterip tercih edilirliklerini artırmaya çalıştıklarını anlatan Yavuz Beller, “Ürünlerimizin sertifikalı olması bizi tercih eden kişi sayısındaki artışı da beraberinde getiriyor” dedi.

Bu haber toplam 5229 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler