Ulusal Kalıpçılık Zirvesi, 28 Eylül’de Sektörü Buluşturacak

03 Temmuz 2017 Pazartesi 02:34
Ulusal Kalıpçılık Zirvesi, 28 Eylül’de Sektörü Buluşturacak
Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği ’nin her yıl düzenlediği geleneksel hale gelen Ulusal Kalıpçılık Zirvesi’nin 7.’si için hazırlıklar başladı. Bu yıl zirvede yine sektörün ileri gelenleri kürsüye çıkacak.

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB) tarafından bu yıl 7. kez düzenlenecek olan Ulusal Kalıpçılık Zirvesi’nin hazırlıkları hızla devam ediyor. Her yıl endüstriyel kalıp sektöründeki gelişmelerin, sorunların ve çözümlerin masaya yatırıldığı Zirve, bu yıl 28 Eylül 2017 tarihinde TOSB Workinn Hotel/ Gebze’de gerçekleştirilecek. Otomotiv, beyaz eşya gibi lokomotif sanayinin satın alma heyetleri dışında, yurtiçi ve yurtdışı sektör temsilcilerinin de katılacağı zirvede önemli konuklar konuşma yapacak.

Kalıpçılık Zirvesi Yine Çok Konuşulacak

UKUB Başkanı Şamil Özoğul, “2009 yılında, otomotiv sanayisine yönelik kalıp tedarikinde yurtdışına bağımlılığın azaltılması amacıyla OSD-TAYSAD-UKUB tarafından ortak bir çalışma yapıldı. Bu çalışma kapsamında, genel birçok problemin ana sebebi olan iletişim eksikliğinin tedarik zincirinin kendi içinde de olduğunu, sektörlerin yeterince birbirini tanımadığını gördük. Kalıpçıların ana ve yan sanayilerden beklentilerini, ana ve yan sanayi firmalarının kalıpçılardan beklentilerinin ortaya konulması, kalıpçılık sektöründeki gelişmelerin, sorunların ve çözüm önerilerinin tartışılması gerektiğini düşündük ve bu amaçla Ulusal Kalıpçılık Zirvesi’ni düzenlemeye karar verdik.” dedi Zirveyi şimdiye kadar 6 kez düzenlediklerini belirten Şamil Özoğul, “Zirve, 2009 yılında çalışmalarına başladığımız, sektörümüz ve ülkemiz için çok önemli olduğunu düşündüğümüz ve her sene geliştirdiğimiz bir organizasyon. Bu yıl düzenleyeceğimiz 7. Ulusal Kalıpçılık Zirvesi de üretim sanayi tedarik zincirinin tüm halkalarının katılacağı güzel bir organizasyon olacak. Ulusal Kalıpçılık Zirvesi’nin temel amacı sanayi tedarik zincirinin tüm paydaşlarının katkılarıyla Türk kalıpçılık sektörünün gelişmesini sağlamaktır.” açıklamasını yaptı.

Zirve Türk Kalıp Sektörü’ne Yön Verecek

Bu yıl daha yüksek katılımla ve zengin bir içerikle yapılması için çalışmaların hızla devam ettiği ve her geçen yıl daha etkin olan zirve, Türk kalıp sektörüne yön veriyor. 7. Ulusal Kalıpçılık Zirvesi’ nin konu başlıklarından bazıları:

• Türk kalıpçılığının mevcut durumu ve gelecek vizyonu

• Endüstri 4.0

• Dünya kalıpçılığı ve Türk kalıp sektörünün dünyadaki yeri

• Türkiye otomotiv, beyaz eşya ve aydınlatma sektörlerinin önündeki fırsatlar, avantajlar, dezavantajlar

• Sanayi sektörlerinin 2016-2017 yılındaki durumu ve Türk kalıpçılığına etkisi

• Ana sanayilerin Türk kalıpçılarından beklentileri

• Türk kalıpçılık sektörü için potansiyel yeni pazarlar

• Firma proje başarı hikayeleri

• Kalıp imalat teknolojilerinde otomasyon sistemlerinin kullanılması, otomasyon sistemlerinin kalıp imalat süreçlerinde kullanılarak verimliliğin arttırılması

• Nitelikli işgücünün önemi ve sektöre katılımı

Bu haber toplam 1878 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler