GGN Mühendislik, Avrupa’nın önde gelen firmalarına hizmet veriyor

14 Temmuz 2017 Cuma 11:30
GGN Mühendislik, Avrupa’nın önde gelen firmalarına hizmet veriyor
Henüz genç sayılabilecek bir firma GGN Mühendislik… Gürgenler A.Ş. ışığında kurulan GGN Mühendislik, Türkiye’de yer aldığı prestijli projelerle şimdiden sektörde varlığını hissettirmeye başladı.

Henüz genç sayılabilecek bir firma GGN Mühendislik… Gürgenler A.Ş. ışığında kurulan GGN Mühendislik, Türkiye’de yer aldığı prestijli projelerle şimdiden sektörde varlığını hissettirmeye başladı. Türkiye’de yapımı planlanan Akkuyu Nükleer ve Sinop Nükleer santrallerinde yerli ve milli imkânlarla üretim yapmayı hedefleyen GGN, aynı zamanda Ur-Ge nükleer küme kapsamında ülkemizi temsil eden 31 üyeden biri olmanın haklı gururunu yaşıyor. Başlıca amacı ülke genelindeki nükleer santral projelerinde yer almak olan GGN Mühendislik, gerek yurtiçi gerek yurtdışında yürüttüğü başarılı çalışmalarla da adından sıkça söz ettiriyor.

GGN Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gürgen’in dergimize yaptığı açıklamaları sizlerle paylaşıyoruz.

“İş güvenliği firmamızın öncelikli prensibidir”

1955 yılından itibaren yüksek kalitedeki ürünlerini en uygun şekilde müşterisiyle buluşturarak memnuniyeti temel prensip edinmiş GÜRGENLER AŞ’nin ışığında kurulan GGN Mühendislik firması olarak; ürün kalitemizin yanında takım arkadaşlarımızın can güvenliğini en üst seviyede tutan, sürdürülebilen güven stratejisi üzerinde millî bir mühendislik firması olmak üzere yola çıktık.

“Değişen Türkiye şartları nedeniyle GGN Mühendislik’i kurduk”

Teknolojiye bağlılığın her geçen gün hızlı bir şekilde arttığı dünyamızda, yenilenebilir enerji ve buna bağlı olarak elektrik enerjisi, sosyal hayatın kaçınılmaz bir unsuru haline gelmiştir. Elektrik enerjisi tüketimi, ekonomik ve sosyal gelişmenin en önemli göstergelerinden birisidir. Özellikle gelişmekte olan ülkemizde hızlı nüfus artışı sonucu ortaya çıkan kentleşme ve sanayileşme elektrik enerjisine olan talebin artışı ile karşımıza çıkmaktadır.

Dolayısıyla, Türkiye’de hayat standardının yükselmesi, elektrik enerjisine olan talebin giderek büyümesine neden olmaktadır. Bu gereksinim ile önemi artan enerji sektöründeki yerimizi kalite standart prensiplerimizden ödün vermeden planladığımız büyüme oranına ulaşarak gelişmeye devam etmeyi amaçlamaktayız. Bu doğrultudaki yeni yatırımımız olan GGN Mühendislik’te, 25.000 m2 açık alan üzerine kurulu, 9000 m2 fabrikamızda başta Jeotermal enerji santralleri olmak üzere, boru spool imalatları, buhar kazanları ve ekipmanları, ayrıştırma üniteleri, kızdırma üniteleri, eşanjör grupları, basınçlı kaplar ve özel kaynaklı imalatlar yapmaktayız. Başta karbon çelik ve paslanmaz grupları olmak üzere, 16Mo3, P11, P22 ve P91 ürün gruplarında da hizmet verebilmekteyiz. ASME S ve U Stamp ile Pressure Piping belgelerine sahip bir üretici olan firmamız ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 belgelerine de sahiptir.

“Üstlendiğimiz her projede GGN Mühendislik garantisi var”

GGN Mühendislik olarak üstlenmiş olduğumuz her projeyi büyük bir titizlikle yürütüyoruz. Ucuz ve ömürsüz malzemelerin projelerde yer alması ister istemez uzun vadede Türkiye ekonomisine zarar vermekte ve cari açığa sebep olmaktadır. GGN Mühendislik olarak, imalat kalitemizin bu şekilde belgelendirilerek tescillenmesi ile ülke ekonomisine katkı sağlamak, sektörde yarattığımız farklılıklardan yola çıkarak rekabeti geliştirmek ve kalıcı değerler ortaya çıkarmak başlıca hedefimizdir.

“Uzman kadromuzla müşterilerimizin hizmetindeyiz”

Son 150 yıldır hiç gerilemeyen ve önemi her geçen yıl artan enerji sektöründe, 170 kişi olarak yola çıktığımız uzman kadromuzla Türk enerji sektörü başta olmak üzere önde gelen Avrupa firmalarına da hizmet veren GGN Mühendislik’in adından başarılarımızla söz ettirmeye devam etmek nihai amacımızdır. Geniş bir yerel piyasaya sahip olmanın yanı sıra stratejik açıdan başlıca enerji tüketicileri ve tedarikçileri arasında yer alan ülkemiz bölgesel bir enerji merkezi konumunda bulunmaktadır. GGN Mühendislik olarak, yapılan yatırımların daima uzun ömürlü hesaplandığı ancak sektörün yalnızca %10’unda kalite ve doğru fiyat politikası uygulandığını göz önünde bulundurarak ülkemizin stratejik öneminin getirisi ile beraber bugüne kadar yer aldığımız ve başarılı bir şekilde tamamladığımız önemli projelerin verdiği güvenden yola çıkarak yeni başlayacak olan projelerin Türkiye ayağında kalitemiz ile yer almayı hedeflemekteyiz.

“Kalite odaklı faaliyetlerimizi sürdürüyoruz”

Su, rüzgâr, jeotermal ve diğer enerji türleri gibi yenilenebilir enerji türleri yanında Türkiye’nin enerji stratejisinde yenilenebilir kaynaklar kadar önemli olan atık işleme ve dönüştürme tesislerinin oluşturulmasında GGN Mühendislik olarak kalitemizle yer alacağız. GÜRGENLER ailesi olarak, bizler her daim kaliteyi ana prensibimiz edinmiş ve bu ilke doğrultusunda devam etmeyi vizyonumuz olarak kabul eden, doğru ve haklı rekabetten yana bir firma olarak büyümemizin devam edeceğine ve ihracatımızın artacağına inanıyoruz.

“GGN Mühendislik olarak krizleri fırsata çevirerek farklı pazarlara açıldık”

Gerek ülkemizdeki siyasi ve politik dalgalanmalar gerekse dünya piyasalarındaki sosyopolitik dinamiklerin değişmesinden dolayı ülke olarak zorlu bir yıl geçirdik. Ancak buna rağmen GGN Mühendislik olarak farklı pazarlara açılarak büyümemize devam ettik. 2015 – 2016 yıllarında Türkiye pazarında enerji yatırımları gözle görülür biçimde azalmıştır. Ancak gerek TANAP Projesi gerek nükleer santrallerdeki sürecin hız kazanmasıyla birlikte 2023 hedeflerine doğru enerji sektörünün Türkiye için olumlu olacağı görüşündeyiz.

“Yerli ve milli imkanlarla üretim yapıyoruz”

GGN mühendislik olarak kuruluşumuzdan bu yana ilke edindiğimiz doğru ve kaliteli projelere hizmet verme hedeflerimizden yola çıkarak, Türkiye’de yapımı planlanan Akkuyu Nükleer ve Sinop Nükleer santrallerinde yerli ve milli imkânlarla üretim yapabilir seviyeye çıkmak için tüm çalışmalara başlamış bulunmaktayız. Bu doğrultuluda 2016 Kasım ayı itibari ile ASME NPT belgelendirme çalışmalarına başladık. Bir yıl içerisinde belgelendirmelerimizi tamamlamayı hedeflemekteyiz.

“Nükleer santral projelerinde yer almak öncelikli hedefimiz”

Firma olarak ülkemizde yer alan nükleer santral projelerinde yer almak ve kalitemizi tüm projelere yansıtmak istiyoruz. Bu noktada GGN Mühendislik olarak öncelikli amacımız nükleer santral projelerinde olmaktır. GGN Mühendislik olarak Ur-Ge Nükleer küme kapsamındaki ülkemizi temsil eden 31 üyeden biri olmaktan gurur duyuyoruz ve bunun bilincinde olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Ayrıca ülke olarak sanayi yatırımlarının hız kesmeyerek Dünya pazarındaki payımızın artırılması gerektiğini düşünüyoruz.

ALİ GÜRGEN KİMDİR?

 1981 yılında Ankara’da dünyaya gelen Ali Gürgen, Lise eğitimini Ankara Özel Arı okullarında tamamladıktan sonra lisans eğitimini İngiltere - Londra’da bulunan American Intercontinental University’de Ekonomi ve Finans Bölümü’nde okuyarak 2004 yılında mezun olmuştur. Eğitimini tamamlayıp Türkiye’ye döndükten sonra 2005 – 2013 yılları arasında Gürgenler A.Ş’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yaptı. 2013 yılının ikinci yarısından itibaren GGN Mühendislik’in Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır.

MEHMET EVİRGEN KİMDİR?

1980 yılında Ankara’da dünyaya gelen Mehmet Evirgen lise eğitimini Özel Atılım Lisesi’nde tamamladıktan sonra lisans eğitimini İngiltere Southampton’da bulunan The Nottingham Trent University‘de Ekonomi ve Finans Bölümü’nde okuyarak 2003 yılında mezun olmuştur. Eğitimini tamamlayıp Türkiye’ye döndükten sonra 2005- 2013 yılları arasında enerji sektörünün öncü firmalarında üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra 2013 yılı itibariyle Gürgenler bünyesinde Genel Müdürlük yapmaya başladı. 2015 yılı itibariyle GGN Mühendislik’te Yönetim Kurulu Üyesi olarak Genel Müdürlük pozisyonunda başlamış ve günümüze kadar görevine başarıyla devam etmiştir.

Bu haber toplam 7548 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler