1997 Yılından Bu Yana Hizmette Sınır Tanımıyoruz

23 Ağustos 2017 Çarşamba 10:45
1997 Yılından Bu Yana Hizmette Sınır Tanımıyoruz
Atak Profil Genel Müdürü Enes Talha Kaya ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Sorularımıza geçmeden önce sizi tanıyabilir miyiz?

Atak Profil Boru San. Tic. Şti.’de Genel Müdürlük görevini üstlenmekteyim. Başkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Bir yıl Amerika’nın New York eyaletinde dil eğitimi aldım. Şu anda Hacettepe Üniversitesi’nde Yüksek Lisans yapmaktayım.

Firmanızın kısa tarihçesi, organizasyon yapısı ve faaliyet alanları hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Atak Profil, kurucusu Sezai Kaya önderliğinde müşteri memnuniyeti ve en iyiyi en iyi şekilde müşterilerine ulaştırmayı ilke edinerek faaliyetlerine ve yatırımlarına devam ederek hızla büyümektedir. Merkezi Ankara Ostim’de yer alan firmamız, “Atak Profil” adı altında 1997 yılından bu yana hizmet vermektedir. 1500 metrekarelik alanda faaliyetlerini sürdüren firmamızın toplamda 3 şubesi bulunmaktadır. Atak Profil, toptan ve perakende olarak; demir boru, profil, sac, trapez sac, NPI, NPU demirleri vs. gibi hammadde ürün tedarikçisidir. Bu yapıda yurtiçinde birçok ilimize ürünlerimizi göndermekteyiz.

Oldukça geniş bir ürün gamınız var… Ürünleriniz hangi alanlarda kullanılıyor?

Evet, özellikle; sanayi, inşaat sektörlerinde demir vazgeçilmez bir hammaddedir. Ürünlerimizin kullanılmadığı alanları sorarsanız sanıyorum daha kolay bir cevap verilebilirim.

Türk demir çelik sektörünün son dönemdeki gelişim grafiğini bizler için yorumlar mısınız? Sizce sektörün gelişmesi adına neler yapılabilir?

Türk demir çelik sektörü son 10 yılda (son 5-6 yılı saymazsak eğer) muazzam gelişmeler kaydetti. Devletimizin vermiş olduğu destekle yurtiçinde ve yurtdışında çok kapsamlı fabrikalar inşa edildi ve bu gibi gelişmeler demir çelik sektöründeki yarışta Türkiye’yi üst basamaklara çıkardı. Ancak diğer taraftan son dönemde dolar kurundaki dalgalanmalar dolara endeksli olan birçok sektörü olumsuz yönde etkiliyor ki bunlardan biriside sanayi ve demir çelik sektörüdür. Bu noktada dolar kurunun artık stabil bir noktaya çekilmesi zannediyorum kısa vadede herkes için yararlı olacaktır.

Kısa veya uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz plan ve projeleriniz neler?

Projelerimiz son hızda devam etmektedir. Bu amaçla hem yurtiçinde hem de yurtdışında görüşmelerimiz devam etmektedir. Bu noktada köklü yatırımlarımızı, kısa veya uzun vadedeki projelerimizi sürekli masamızda hazır tutmaktayız. Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir? Bir köşe yazısında şöyle bir başlık görmüştüm; ‘”Sanayici üvey evlat mıdır?” Bu konuda yazarın ekonomi yöneticilerine bir serzenişi olduğunu hissetmiştim. Bu noktada kısa vadeli tecrübelerime dayanarak devletin, sanayi ve ekonomi bakanlıklarının Organize Sanayi Bölgelerine karşı daha ilgili olmalarını ve finansal teşvik vs. gibi desteklerini fazlasıyla göstermeleri gerektiğine inanıyorum. Böylece bu tür destekler ekonominin bel kemiği olan sanayinin gelişmesine yol açar, bu sayede üretici kazanır, üretici kazanırsa Türkiye kazanır diye düşünüyorum.

Bu haber toplam 4084 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler