Özdelen Metal İstikrarlı Büyümesini Sürdürüyor

25 Ağustos 2017 Cuma 11:37
Özdelen Metal İstikrarlı Büyümesini Sürdürüyor
Sektörün ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 1997 yılında Bayrampaşa’da kurulan Özdelen Metal, 5.000 metre karelik kapalı alanda ’Servis Center’ ihtiyaçları doğrultusunda Boy Kesme Hattı, Dilme Hattı, Giyotin makas ekipmanlarıyla hizmet veriyor. Satış sonrası servis hizmetine büyük önem veren firma, yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

Özdelen Metal Satış & Pazarlama Müdürü İlyas Dikici ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Öncelikle sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

Özdelen Metal firmasında 4 yıldır Satış & Pazarlama Müdürlüğü görevini yürütmekteyim. Firmamız, 1997 yılından bu yana paslanmaz çelik sektöründe hizmet vermektedir. Özdelen Metal, kuruluş tarihinden itibaren değişen piyasa koşulları ve talepleri doğrultusunda servis merkezi hizmetini sunmak adına istikrarlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. Müşterilerimizin hammadde darlığı yaşamamaları için iç ve dış ticaret alanında yapmış olduğu çalışmalarla birlikte yüksek stoklarla çalışmaktadır. Böylelikle müşterilerimizin taleplerine hızlı bir şekilde cevap vermektedir.

Müşterilerinizden gelen talepler doğrultusunda ürün yelpazenizi geliştiriyor musunuz? Mümkünse referanslarınızdan bazılarını öğrenebilir miyiz?

Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda tabii ki de ürün yelpazemizi genişletmekteyiz. Gelişen dünya üzerinde her geçen gün yeni ürün ve fikirler çıkmaktadır. Bu ihtiyaçlara cevap veremezseniz müşterilerin tercih sebebi olamazsınız. Son yıllardaki ekonomik daralmadan ötürü çok fazla talep olmasa da gelen taleplere göre bizlerde ürün yelpazemizi genişletiyoruz.

Ürünleri ağırlıklı olarak hangi sektörlere veriyorsunuz? Ürünleriniz hangi alanlarda kullanılıyor?

Ürünlerimizi paslanmaz kullanan her alana veriyoruz. Bunlara; mutfak gereçleri, depocular, güneş enerjicileri, beyaz eşya, banyo gereçleri, havalandırma, asansör vb. birçok alanı örnek gösterebiliriz.

Satış ve satış sonrası hizmetlerinizden bahseder misiniz?

Satış öncesi firma çalışmaları yapıyoruz, sektörleri belirliyoruz ve firmalarla irtibata geçiyoruz. Firmaların isteklerine istinaden çalışmalar yapıyoruz. Satış sonrasında ise, malzememizin ulaşıp ulaşmadığı veya ürünlerle ilgili herhangi bir sorun olup olmadığı noktasında takiplerde bulunuyoruz. Müşteri memnuniyeti firmamız açısından önem arz etmektedir.

2016 yılını firmanız açısından nasıl değerlendiriyorsunuz? 2017 yılından beklentiniz neler?

2016 yılı, geçmiş senelere göre durgun geçti ne yazık ki… 2017 yılı da şu ana kadar çok iç açıcı değil. Piyasalar sıkıntılı ve bununla birlikte firmaların ödemeleri ve piyasa şartları rahat hareket edecek düzeyde değil. Ekonomik anlamda piyasalar temkinli ve tedirgin. Dolayısıyla firmaların hammadde alımı da bu şekle göre ilerliyor. Son bir yıldır vadeli satışlarımızı en aza düşürdük. Umut ediyoruz ki bu yıl ekonomik bir rahatlık yaşanır piyasalar açılır.

Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz plan ve projeleriniz neler?

Şu an yeni bir fabrika inşaatımız devam etmekte. Yeni yerimizi İstanbul - Kıraç’ta inşa ediyoruz. Müşterilerimize daha iyi ve kaliteli hizmet verebilmek için günümüz teknolojisine ve çağa ayak uydurarak firmamız bünyesinde yenilikler yapıyoruz. Bu yılın sonuna doğru çalışmalarımızı bitirmeyi planlıyoruz. Son olarak şunları söylemek istiyorum; dünya genelinde metal fiyatlarında bir artış olursa ve ekonomide ki kararsızlık giderilirse, paslanmaz sektörünün hız kazanacağı kanısındayım.

Bu haber toplam 2263 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler