Uzman Satış Kadromuzla Müşterilerimizin İhtiyaçlarını Karşılıyoruz

20 Ekim 2017 Cuma 10:18
Uzman Satış Kadromuzla Müşterilerimizin İhtiyaçlarını Karşılıyoruz
“2018 yılı için satışta hedefimiz geçtiğimiz yıla oranla %17 büyümektir”

Külçe Makina Satış Destek Uzmanı Pırıl Külçe ile gerçekleştirdiğimiz röportajı sizlerle paylaşıyoruz.

Öncelikle kendinizden bahseder misiniz? Firmanızın kısa tarihçesi, organizasyon yapısı ve faaliyet alanları hakkında bizleri kısaca bilgilendirir misiniz?

1986 yılında İzmir’de doğdum. Yeditepe Üniversitesi’nde İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra yurtdışında yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Yurtdışında edindiğim iş tecrübelerini aile şirketimizde hayata geçirmek adına Türkiye’ye döndüm. Sizlere sektördeki firmalarımızdan kısaca bahsetmek isterim; firmamız 1986 yılında Külçe Makina adı ile Selahattin Külçe tarafından İzmir’de kurulmuştur.

Kuruluşundan bugüne sac şekillendirme ve talaşlı imalat makinalarında çeşitli bayilikleriyle yurtiçi ve yurtdışı satış faaliyetlerini sürdürmektedir. Aynı zamanda 2.el piyasasına yön veren Külçe Makina sektördeki kullanılmış makinaları revize ederek onları yeni kullanıcılarına ulaştırmaktadır. Külçe Makina uygun fiyatlı makina çeşitleri ve ödeme seçenekleriyle KOBİ’lere ve büyük ölçekli işletmelere destek vermektedir. 2007 yılında patentli markamız Powermac preslerinin satış ve teknik servisi için kurulan Formsite Ltd Şti ile eksantrik pres satışları başlamıştır. Geçen on yıl içinde 368 adet değişik tonajlarda pres satışıyla sektörde iyi bir yer edinmiştir. Powermac markasını tüm Türkiye’ye tanıtan Formsite, sanayi camiasına yeni bir marka kazandırmıştır. Teknik servis ağı ve uzman satış kadrosu ile müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Kısaca ürünlerinizden bahseder misiniz?

Külçe Makina olarak metal ve sac işleme tezgâhlarını satmaktayız. Makina gruplarını kısaca bahsetmek gerekirse; Lazer kesim makinaları, abkant presler, giyotin makaslar, cnc talaşlı imalat makinaları… Formsite şirketimizde de Powermac markalı ayarlı stroklu C, D ve H tipi eksantrik preslerimiz ile 16 tondan 6300 tona kadar standart ürünlerimiz üretilmekte ve isteğe bağlı tonajlarda, hareketli ya da t-track operasyonlu pres seçeneklerimizle, müşterilerimize, fonksiyonel ve verimli bir kullanım sunuyoruz.

Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz projeleriniz nelerdir?

İlk olarak 2018 yılı içinde mevcut 5000 m2’lik kapalı alandaki işletmemizden inşaatı devam eden 10.000 m2’lik kapalı alana geçmeyi planlıyoruz. Burada makina grup ve çeşitlerimizi arttırarak müşterilerimize aradıkları her türlü makinayı bulabilecekleri bir ortam hazırlıyoruz. Bu konuyla ilgili heyecan duymaktayız.2018 yılı için satışta hedefimiz geçtiğimiz yıla oranla %17 büyümektir.

Son olarak eklemek istedikleriniz…

KÜLÇE MAKİNA ve FORMSİTE olarak bizi, diğerlerinden ayıran en önemli farkımız, satış ile operasyonun bittiğine inanmamamızdır. Bizce, yedek parça ve servis hizmeti gibi unsurlar, ihmal edilemez noktalardır. Buradan yola çıkarak felsefemizi biraz daha açacak olursak şunu diyebiliriz: “Satış, bir bitiş değil bir başlangıç noktasıdır” Biz, piyasaya girdiğimiz ilk günden beri bu ilke ile hareket eden bir firmayız.

Bu haber toplam 3507 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler